Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 KIIRSALM JarMar TM  EST 
2 SALM Juhan TM  EST 
3 PRIIMÄGI Henrik TM  EST 
4 RAID Daniel Andreas TM  EST 
5 TAFENAU Kasper TM  EST 
6 KALLASTE Carl-Robert TM  EST 
7 SALM Gaia Marianna TM  EST 
8 KUZNETSOV Daniil TM  EST 
9 ŠITIKOV Nikita 10  TM  EST 
10 MURUMAA Mathias 11  TM  EST 
11 MEIER Jaan 12  TM  EST 
12 ANIS Dinara 13  TM  EST 
13 PEVKUR Jan Joonas 14  TM  EST 
14 NITSIPORTSIK Jegor 15  TM  EST 
15 NILISK Kristiin 17  TM  EST 
16 AUS Sandra 19  TM  EST 
17 JAHU Edvin 20  TM  EST 
18 MATSKEVITŠ Iris Maria 21  TM  EST 
19 TRUUSE Gabriela 22  PK  EST 
20 MELLES Anne-Mai 23  TM  EST 
21 KOEMETS Karl Egert 24  TM  EST 
22 PUHM Marek 25  TM  EST 
23 HARK Anu 26  TM  EST 
24 KANISTIK Ingel Ethel 27  TM  EST 
25 ERSS Ott Henrik 28  TM  EST 
26 OSSIPOV Oliivia 29  TM  EST 
27 PUHM Marko 30  TM  EST 
28 KHUDOBKIN Jüri 31  TM  EST 
29 KORKKINEN Karina 32  TM  EST 
30 MATINJAN Anuš 33  TM  EST 
31 TAMMOJA Mike 34  TM  EST 
32 TRUUSE Olga 36  PK  EST 
33 KOTKIN Mia 37  TM  EST 
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
MEIER Jaan
TM / EST
1 D2 V5 D2 V5 V5 V5 4 0.67 24 18 +6
MURUMAA Mathias
TM / EST
2 V5 V5 D4 V5 D4 V5 4 0.67 28 17 +11
TAMMOJA Mike
TM / EST
3 D4 D4 D3 V5 V5 V5 3 0.50 26 22 +4
KIIRSALM JarMar
TM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 12 +18
MELLES Anne-Mai
TM / EST
5 D1 D1 D4 D1 V5 V5 2 0.33 17 24 -7
MATINJAN Anuš
TM / EST
6 D2 V5 D1 D2 D2 D4 1 0.17 16 29 -13
KOEMETS Karl Egert
TM / EST
7 D1 D0 D2 D0 D2 V5 1 0.17 10 29 -19

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
TRUUSE Gabriela
PK / EST
1 D4 D2 V5 D2 V5 D4 2 0.33 22 23 -1
ŠITIKOV Nikita
TM / EST
2 V5 V5 V5 D3 V5 V5 5 0.83 28 16 +12
PUHM Marek
TM / EST
3 V5 D2 V5 D2 V5 V5 4 0.67 24 20 +4
KORKKINEN Karina
TM / EST
4 D2 D1 D1 D1 V5 D2 1 0.17 12 25 -13
SALM Juhan
TM / EST
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 12 +18
KOTKIN Mia
TM / EST
6 D1 D0 D3 D0 D0 D2 0 0.00 6 30 -24
ANIS Dinara
TM / EST
7 V5 D4 D4 V5 D4 V5 3 0.50 27 23 +4

Poule #3
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
KHUDOBKIN Jüri
TM / EST
1 D3 D4 D3 D3 D4 D2 0 0.00 19 30 -11
HARK Anu
TM / EST
2 V5 D4 V5 D3 D1 D2 2 0.33 20 25 -5
MATSKEVITŠ Iris Maria
TM / EST
3 V5 V5 D4 D4 V5 D2 3 0.50 25 27 -2
KUZNETSOV Daniil
TM / EST
4 V5 D2 V5 V5 D2 D3 3 0.50 22 25 -3
TRUUSE Olga
PK / EST
5 V5 V5 V5 D3 D3 D3 3 0.50 24 25 -1
PRIIMÄGI Henrik
TM / EST
6 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 0.83 29 18 +11
PEVKUR Jan Joonas
TM / EST
7 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 0.83 28 17 +11

Poule #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
SALM Gaia Marianna
TM / EST
1 V5 V5 V5 D3 V5 4 0.80 23 13 +10
NITSIPORTSIK Jegor
TM / EST
2 D4 D4 V5 D2 V5 2 0.40 20 22 -2
JAHU Edvin
TM / EST
3 D4 V5 D4 D3 D4 1 0.20 20 24 -4
KANISTIK Ingel Ethel
TM / EST
4 D0 D4 V5 D1 D3 1 0.20 13 24 -11
RAID Daniel Andreas
TM / EST
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 12 +13
PUHM Marko
TM / EST
6 D0 D3 V5 V5 D3 2 0.40 16 22 -6

Poule #5
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
ERSS Ott Henrik
TM / EST
1 D3 D2 D2 V5 D4 1 0.20 16 24 -8
AUS Sandra
TM / EST
2 V5 D3 D3 V5 V5 3 0.60 21 19 +2
KALLASTE Carl-Robert
TM / EST
3 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.80 24 14 +10
TAFENAU Kasper
TM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 11 +14
NILISK Kristiin
TM / EST
5 D4 D4 D4 D2 V5 1 0.20 19 21 -2
OSSIPOV Oliivia
TM / EST
6 V5 D2 D0 D0 D1 1 0.20 8 24 -16

Round #2 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1T KIIRSALM JarMar TM  EST  1.00  30  12  +18  Advanced
1T SALM Juhan TM  EST  1.00  30  12  +18  Advanced
3 TAFENAU Kasper TM  EST  1.00  25  11  +14  Advanced
4 RAID Daniel Andreas TM  EST  1.00  25  12  +13  Advanced
5 ŠITIKOV Nikita 10  TM  EST  0.83  28  16  +12  Advanced
6 PRIIMÄGI Henrik TM  EST  0.83  29  18  +11  Advanced
7 PEVKUR Jan Joonas 14  TM  EST  0.83  28  17  +11  Advanced
8 KALLASTE Carl-Robert TM  EST  0.80  24  14  +10  Advanced
9 SALM Gaia Marianna TM  EST  0.80  23  13  +10  Advanced
10 MURUMAA Mathias 11  TM  EST  0.67  28  17  +11  Advanced
11 MEIER Jaan 12  TM  EST  0.67  24  18  +6  Advanced
12 PUHM Marek 25  TM  EST  0.67  24  20  +4  Advanced
13 AUS Sandra 19  TM  EST  0.60  21  19  +2  Advanced
14 ANIS Dinara 13  TM  EST  0.50  27  23  +4  Advanced
15 TAMMOJA Mike 34  TM  EST  0.50  26  22  +4  Advanced
16 TRUUSE Olga 36  PK  EST  0.50  24  25  -1  Advanced
17 MATSKEVITŠ Iris Maria 21  TM  EST  0.50  25  27  -2  Advanced
18 KUZNETSOV Daniil TM  EST  0.50  22  25  -3  Advanced
19 NITSIPORTSIK Jegor 15  TM  EST  0.40  20  22  -2  Advanced
20 PUHM Marko 30  TM  EST  0.40  16  22  -6  Advanced
21 TRUUSE Gabriela 22  PK  EST  0.33  22  23  -1  Advanced
22 HARK Anu 26  TM  EST  0.33  20  25  -5  Advanced
23 MELLES Anne-Mai 23  TM  EST  0.33  17  24  -7  Advanced
24 NILISK Kristiin 17  TM  EST  0.20  19  21  -2  Advanced
25 JAHU Edvin 20  TM  EST  0.20  20  24  -4  Advanced
26 ERSS Ott Henrik 28  TM  EST  0.20  16  24  -8  Advanced
27 KANISTIK Ingel Ethel 27  TM  EST  0.20  13  24  -11  Advanced
28 OSSIPOV Oliivia 29  TM  EST  0.20  24  -16  Advanced
29 MATINJAN Anuš 33  TM  EST  0.17  16  29  -13  Advanced
30 KORKKINEN Karina 32  TM  EST  0.17  12  25  -13  Advanced
31 KOEMETS Karl Egert 24  TM  EST  0.17  10  29  -19  Advanced
32 KHUDOBKIN Jüri 31  TM  EST  0.00  19  30  -11  Advanced
33 KOTKIN Mia 37  TM  EST  0.00  30  -24  Advanced
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
KIIRSALM JarMar
TM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 11 +19
MEIER Jaan
TM / EST
2 D2 D3 V5 D3 V5 V5 3 0.50 23 26 -3
TRUUSE Gabriela
PK / EST
3 D1 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 15 +11
KORKKINEN Karina
TM / EST
4 D4 D4 D2 D0 D2 V5 1 0.17 17 28 -11
MURUMAA Mathias
TM / EST
5 D0 V5 D1 V5 V5 V5 4 0.67 21 15 +6
KOEMETS Karl Egert
TM / EST
6 D2 D3 D3 V5 D0 D3 1 0.17 16 27 -11
PUHM Marko
TM / EST
7 D2 D4 D1 D3 D2 V5 1 0.17 17 28 -11

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
KHUDOBKIN Jüri
TM / EST
1 D3 D1 V5 D4 D3 D2 1 0.17 18 29 -11
SALM Gaia Marianna
TM / EST
2 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 18 +9
HARK Anu
TM / EST
3 V5 D3 V5 V5 D4 D4 3 0.50 26 21 +5
MATINJAN Anuš
TM / EST
4 D4 D3 D4 D4 D2 D0 0 0.00 17 30 -13
PUHM Marek
TM / EST
5 V5 D1 D1 V5 D2 D1 2 0.33 15 28 -13
NITSIPORTSIK Jegor
TM / EST
6 V5 D3 V5 V5 V5 D3 4 0.67 26 21 +5
SALM Juhan
TM / EST
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 12 +18

Poule #3
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
AUS Sandra
TM / EST
1 D3 V5 V5 D1 V5 V5 4 0.67 24 21 +3
KUZNETSOV Daniil
TM / EST
2 V5 D4 V5 D3 D3 V5 3 0.50 25 22 +3
MELLES Anne-Mai
TM / EST
3 D3 V5 V5 D3 D2 V5 3 0.50 23 23 0
TRUUSE Olga
PK / EST
4 D4 D4 D2 D4 D4 V5 1 0.17 23 29 -6
TAFENAU Kasper
TM / EST
5 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 0.83 28 18 +10
KALLASTE Carl-Robert
TM / EST
6 D1 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 18 +8
OSSIPOV Oliivia
TM / EST
7 D3 D0 D2 D4 D2 D1 0 0.00 12 30 -18

Poule #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
MATSKEVITŠ Iris Maria
TM / EST
1 D4 V5 V5 V5 D0 3 0.60 19 16 +3
RAID Daniel Andreas
TM / EST
2 V5 D3 V5 V5 V5 4 0.80 23 12 +11
ANIS Dinara
TM / EST
3 D3 V5 V5 V5 D4 3 0.60 22 19 +3
NILISK Kristiin
TM / EST
4 D1 D0 D4 V5 D4 1 0.20 14 24 -10
KANISTIK Ingel Ethel
TM / EST
5 D2 D0 D2 D4 D4 0 0.00 12 25 -13
PEVKUR Jan Joonas
TM / EST
6 V5 D3 V5 V5 V5 4 0.80 23 17 +6

Poule #5
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
ERSS Ott Henrik
TM / EST
1 V5 D1 D1 V5 D2 2 0.40 14 20 -6
JAHU Edvin
TM / EST
2 D4 D2 D2 V5 D2 1 0.20 15 21 -6
PRIIMÄGI Henrik
TM / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 9 +16
ŠITIKOV Nikita
TM / EST
4 V5 V5 D1 V5 D3 3 0.60 19 15 +4
KOTKIN Mia
TM / EST
5 D1 D1 D2 D2 D1 0 0.00 7 25 -18
TAMMOJA Mike
TM / EST
6 V5 V5 D3 V5 V5 4 0.80 23 13 +10

Final Results
Event finished at 12:07
Place Name Club(s) Country
1 KIIRSALM JarMar TM  EST 
2 SALM Juhan TM  EST 
3 PRIIMÄGI Henrik TM  EST 
4 TAFENAU Kasper TM  EST 
5 RAID Daniel Andreas TM  EST 
6 SALM Gaia Marianna TM  EST 
7 KALLASTE Carl-Robert TM  EST 
8 PEVKUR Jan Joonas TM  EST 
9 ŠITIKOV Nikita TM  EST 
10 MURUMAA Mathias TM  EST 
11 TAMMOJA Mike TM  EST 
12 AUS Sandra TM  EST 
13 TRUUSE Gabriela PK  EST 
14 MEIER Jaan TM  EST 
15 ANIS Dinara TM  EST 
16 NITSIPORTSIK Jegor TM  EST 
17 MATSKEVITŠ Iris Maria TM  EST 
18 KUZNETSOV Daniil TM  EST 
19 PUHM Marek TM  EST 
20 HARK Anu TM  EST 
21 MELLES Anne-Mai TM  EST 
22 TRUUSE Olga PK  EST 
23 ERSS Ott Henrik TM  EST 
24 PUHM Marko TM  EST 
25 JAHU Edvin TM  EST 
26 NILISK Kristiin TM  EST 
27 KORKKINEN Karina TM  EST 
28 KOEMETS Karl Egert TM  EST 
29 KANISTIK Ingel Ethel TM  EST 
30 OSSIPOV Oliivia TM  EST 
31 KHUDOBKIN Jüri TM  EST 
32 MATINJAN Anuš TM  EST 
33 KOTKIN Mia TM  EST