Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 SALM Markus TM  EST 
2 SALM Juhan TM  EST 
3 RAID Daniel Andreas TM  EST 
4 PRIIMÄGI Henrik TM  EST 
5 TAFENAU Kasper TM  EST 
6 KALLASTE Carl-Robert TM  EST 
7 SALM Gaia Marianna TM  EST 
8 KUZNETSOV Daniil TM  EST 
9 MURUMAA Mathias 10  TM  EST 
10 ŠITIKOV Nikita 11  TM  EST 
11 ANIS Dinara 13  TM  EST 
12 MEIER Jaan 14  TM  EST 
13 NITSIPORTSIK Jegor 15  TM  EST 
14 NILISK Kristiin 17  TM  EST 
15 PEVKUR Jan Joonas 18  TM  EST 
16 JAHU Edvin 20  TM  EST 
17 MELLES Anne-Mai 21  TM  EST 
18 KOEMETS Karl Egert 22  TM  EST 
19 AUS Sandra 23  TM  EST 
20 KIIROJA Jaron 24  TM  EST 
21 PUHM Marek 25  TM  EST 
22 ERSS Ott Henrik 26  TM  EST 
23 KANISTIK Ingel Ethel 27  TM  EST 
24 PUHM Marko 28  TM  EST 
25 OSSIPOV Oliivia 29  TM  EST 
26 KHUDOBKIN Jüri 30  TM  EST 
27 HARK Anu 31  TM  EST 
28 KORKKINEN Karina 32  TM  EST 
29 MATINJAN Anuš 33  TM  EST 
30 SOLOVJOVA Sofia 34  TM  EST 
31 KOTKIN Mia 36  TM  EST 
32 TAMMOJA Mike   TM  EST 
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
ŠITIKOV Nikita
TM / EST
1 D0 V5 V5 V5 D4 V5 4 0.67 24 15 +9
KIIROJA Jaron
TM / EST
2 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 0.83 28 10 +18
SOLOVJOVA Sofia
TM / EST
3 D1 D3 D2 D2 D2 V5 1 0.17 15 27 -12
ANIS Dinara
TM / EST
4 D2 D2 V5 D4 V5 V5 3 0.50 23 23 0
PUHM Marek
TM / EST
5 D2 D0 V5 V5 D4 V5 3 0.50 21 21 0
SALM Markus
TM / EST
6 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 0.83 29 18 +11
KOTKIN Mia
TM / EST
7 D0 D0 D2 D2 D0 D0 0 0.00 4 30 -26

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
SALM Juhan
TM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 15 +12
ERSS Ott Henrik
TM / EST
2 D3 D4 D2 D1 D1 V5 1 0.17 16 28 -12
MATINJAN Anuš
TM / EST
3 D0 V5 D2 D0 D1 V5 2 0.33 13 28 -15
TAMMOJA Mike
TM / EST
4 D3 V5 V5 D1 V5 V5 4 0.67 24 19 +5
MEIER Jaan
TM / EST
5 D0 V5 V5 V5 D3 D4 3 0.50 22 17 +5
AUS Sandra
TM / EST
6 D4 V5 V5 D1 V5 D4 3 0.50 24 20 +4
MURUMAA Mathias
TM / EST
7 V5 D3 D4 D4 V5 V5 3 0.50 26 25 +1

Poule #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
NITSIPORTSIK Jegor
TM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 12 +13
RAID Daniel Andreas
TM / EST
2 D4 V5 V5 V5 V5 4 0.80 24 15 +9
KOEMETS Karl Egert
TM / EST
3 D2 D2 D3 D3 V5 1 0.20 15 24 -9
KANISTIK Ingel Ethel
TM / EST
4 D1 D2 V5 D2 D2 1 0.20 12 23 -11
KUZNETSOV Daniil
TM / EST
5 D3 D2 V5 V5 V5 3 0.60 20 18 +2
KORKKINEN Karina
TM / EST
6 D2 D4 D4 V5 D3 1 0.20 18 22 -4

Poule #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
SALM Gaia Marianna
TM / EST
1 V5 V5 V5 D4 D3 3 0.60 22 17 +5
MELLES Anne-Mai
TM / EST
2 D2 D1 D4 D0 D3 0 0.00 10 25 -15
NILISK Kristiin
TM / EST
3 D4 V5 V5 D2 D1 2 0.40 17 19 -2
PUHM Marko
TM / EST
4 D1 V5 D3 D2 D1 1 0.20 12 24 -12
HARK Anu
TM / EST
5 V5 V5 V5 V5 D4 4 0.80 24 13 +11
PRIIMÄGI Henrik
TM / EST
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 12 +13

Poule #5
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
KHUDOBKIN Jüri
TM / EST
1 D3 D2 D3 D1 D4 0 0.00 13 25 -12
PEVKUR Jan Joonas
TM / EST
2 V5 D3 V5 V5 V5 4 0.80 23 14 +9
TAFENAU Kasper
TM / EST
3 V5 V5 V5 D0 V5 4 0.80 20 13 +7
OSSIPOV Oliivia
TM / EST
4 V5 D1 D0 D4 D2 1 0.20 12 23 -11
KALLASTE Carl-Robert
TM / EST
5 V5 D3 V5 V5 V5 4 0.80 23 11 +12
JAHU Edvin
TM / EST
6 V5 D2 D3 V5 D1 2 0.40 16 21 -5

Final Results
Event finished at 18:16
Place Name Club(s) Country
1T PRIIMÄGI Henrik TM  EST 
1T NITSIPORTSIK Jegor TM  EST 
3 KIIROJA Jaron TM  EST 
4 SALM Juhan TM  EST 
5 SALM Markus TM  EST 
6 KALLASTE Carl-Robert TM  EST 
7 HARK Anu TM  EST 
8 RAID Daniel Andreas TM  EST 
9 PEVKUR Jan Joonas TM  EST 
10 TAFENAU Kasper TM  EST 
11 ŠITIKOV Nikita TM  EST 
12 TAMMOJA Mike TM  EST 
13 SALM Gaia Marianna TM  EST 
14 KUZNETSOV Daniil TM  EST 
15 MEIER Jaan TM  EST 
16 AUS Sandra TM  EST 
17 MURUMAA Mathias TM  EST 
18 ANIS Dinara TM  EST 
19 PUHM Marek TM  EST 
20 NILISK Kristiin TM  EST 
21 JAHU Edvin TM  EST 
22 MATINJAN Anuš TM  EST 
23 KORKKINEN Karina TM  EST 
24 KOEMETS Karl Egert TM  EST 
25T KANISTIK Ingel Ethel TM  EST 
25T OSSIPOV Oliivia TM  EST 
27 PUHM Marko TM  EST 
28 ERSS Ott Henrik TM  EST 
29 SOLOVJOVA Sofia TM  EST 
30 KHUDOBKIN Jüri TM  EST 
31 MELLES Anne-Mai TM  EST 
32 KOTKIN Mia TM  EST