Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 BEIMANOVA Karina 14  TM  EST 
2 GLINKIN Kärol-Liina 26  TM  EST 
3 MELLES Anne-Mai 28  TM  EST 
4 NILISK Kristiin 30  TM  EST 
5 OSSIPOV Oliivia 31  TM  EST 
6 ANIS Dinara 35  TM  EST 
7 JÕGISU Johanna Maria 44  TM  EST 
8 BER Vanessa 45  TM  EST 
9 MATSKEVITŠ Iris-Maria 52  TM  EST 
10 AUS Sandra 74  TM  EST 
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
NILISK Kristiin
TM / EST
1 D4 D2 V5 D3 1 0.25 14 19 -5
MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
2 V5 D4 V5 V5 3 0.75 19 16 +3
BEIMANOVA Karina
TM / EST
3 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 14 +6
OSSIPOV Oliivia
TM / EST
4 D4 D3 D4 D3 0 0.00 14 20 -6
BER Vanessa
TM / EST
5 V5 D4 D4 V5 2 0.50 18 16 +2

Poule #2
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
MELLES Anne-Mai
TM / EST
1 D4 D4 V5 D1 1 0.25 14 18 -4
ANIS Dinara
TM / EST
2 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 14 +6
JÕGISU Johanna Maria
TM / EST
3 V5 D3 D4 D3 1 0.25 15 19 -4
AUS Sandra
TM / EST
4 D3 D4 V5 V4 2 0.50 16 17 -1
GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
5 V5 D3 V5 D3 2 0.50 16 13 +3

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1T ANIS Dinara 35  TM  EST  1.00  20  14  +6  Advanced
1T BEIMANOVA Karina 14  TM  EST  1.00  20  14  +6  Advanced
3 MATSKEVITŠ Iris-Maria 52  TM  EST  0.75  19  16  +3  Advanced
4 GLINKIN Kärol-Liina 26  TM  EST  0.50  16  13  +3  Advanced
5 BER Vanessa 45  TM  EST  0.50  18  16  +2  Advanced
6 AUS Sandra 74  TM  EST  0.50  16  17  -1  Advanced
7 JÕGISU Johanna Maria 44  TM  EST  0.25  15  19  -4  Advanced
8 MELLES Anne-Mai 28  TM  EST  0.25  14  18  -4  Advanced
9 NILISK Kristiin 30  TM  EST  0.25  14  19  -5  Advanced
10 OSSIPOV Oliivia 31  TM  EST  0.00  14  20  -6  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) BEIMANOVA Karina
TM / EST
 
  (1) BEIMANOVA Karina
TM / EST
 
(16) -BYE-   
    (1) NILISK Kristiin
TM / EST
 
(9) NILISK Kristiin
TM / EST
 
  15 - 14 
  (8) NILISK Kristiin
TM / EST
 
 
(8) MELLES Anne-Mai
TM / EST
 
15 - 12   
    (1) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
(5) BER Vanessa
TM / EST
 
  15 - 10 
  (5) BER Vanessa
TM / EST
 
   
(12) -BYE-       
    (4) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
 
(13) -BYE-    15 - 9   
  (4) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
 
(4) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
   
    (1) ANIS Dinara
TM / EST
 
(3) MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
 
  15 - 11 
  (3) MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
 
   
(14) -BYE-       
    (3) AUS Sandra
TM / EST
 
   
(11) -BYE-    15 - 14     
  (6) AUS Sandra
TM / EST
 
     
(6) AUS Sandra
TM / EST
 
       
    (2) ANIS Dinara
TM / EST
 
 
(7) JÕGISU Johanna Maria
TM / EST
 
  15 - 10   
  (7) OSSIPOV Oliivia
TM / EST
 
   
(10) OSSIPOV Oliivia
TM / EST
 
15 - 14     
    (2) ANIS Dinara
TM / EST
 
 
(15) -BYE-    15 - 10   
  (2) ANIS Dinara
TM / EST
 
 
(2) ANIS Dinara
TM / EST
 
   
   

Final Results
Event finished at 13:18
Place Name Club(s) Country
1 ANIS Dinara TM  EST 
2 GLINKIN Kärol-Liina TM  EST 
3T AUS Sandra TM  EST 
3T NILISK Kristiin TM  EST 
5 BEIMANOVA Karina TM  EST 
6 MATSKEVITŠ Iris-Maria TM  EST 
7 BER Vanessa TM  EST 
8 OSSIPOV Oliivia TM  EST 
9 JÕGISU Johanna Maria TM  EST 
10 MELLES Anne-Mai TM  EST