Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 TAFENAU Kasper TM  EST 
2 RAID Daniel Andreas TM  EST 
3 SALM Markus TM  EST 
4 PEVKUR Jan Joonas 11  TM  EST 
5 KALLASTE Carl-Robert 12  TM  EST 
6 KIIROJA Jaron 19  TM  EST 
7 MEIER Jaan 20  TM  EST 
8 ŠITIKOV Nikita 21  TM  EST 
9 MURUMAA Mathias 22  TM  EST 
10 LINNAMÄGI Georg 34  TM  EST 
11 LÄÄNE Andreas 47  TM  EST 
12 SHEMETOV Pavel 63  TM  EST 
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
TAFENAU Kasper
TM / EST
1 D4 V5 V5 V5 V5 4 0.80 24 11 +13
ŠITIKOV Nikita
TM / EST
2 V5 V5 V5 D1 V5 4 0.80 21 17 +4
MURUMAA Mathias
TM / EST
3 D0 D2 D4 D4 V5 1 0.20 15 21 -6
KALLASTE Carl-Robert
TM / EST
4 D1 D4 V5 D3 V5 2 0.40 18 21 -3
PEVKUR Jan Joonas
TM / EST
5 D4 V5 V5 V5 V5 4 0.80 24 15 +9
SHEMETOV Pavel
TM / EST
6 D1 D2 D1 D2 D2 0 0.00 8 25 -17

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
LÄÄNE Andreas
TM / EST
1 D2 D3 D1 D1 D0 0 0.00 7 25 -18
SALM Markus
TM / EST
2 V5 V5 V5 V5 D4 4 0.80 24 12 +12
MEIER Jaan
TM / EST
3 V5 D2 D2 D2 D1 1 0.20 12 23 -11
LINNAMÄGI Georg
TM / EST
4 V5 D0 V5 V5 D2 3 0.60 17 17 0
RAID Daniel Andreas
TM / EST
5 V5 D3 V5 D4 D2 2 0.40 19 18 +1
KIIROJA Jaron
TM / EST
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 9 +16

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 KIIROJA Jaron 19  TM  EST  1.00  25  +16  Advanced
2 TAFENAU Kasper TM  EST  0.80  24  11  +13  Advanced
3 SALM Markus TM  EST  0.80  24  12  +12  Advanced
4 PEVKUR Jan Joonas 11  TM  EST  0.80  24  15  +9  Advanced
5 ŠITIKOV Nikita 21  TM  EST  0.80  21  17  +4  Advanced
6 LINNAMÄGI Georg 34  TM  EST  0.60  17  17  Advanced
7 RAID Daniel Andreas TM  EST  0.40  19  18  +1  Advanced
8 KALLASTE Carl-Robert 12  TM  EST  0.40  18  21  -3  Advanced
9 MURUMAA Mathias 22  TM  EST  0.20  15  21  -6  Advanced
10 MEIER Jaan 20  TM  EST  0.20  12  23  -11  Advanced
11 SHEMETOV Pavel 63  TM  EST  0.00  25  -17  Advanced
12 LÄÄNE Andreas 47  TM  EST  0.00  25  -18  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) KIIROJA Jaron
TM / EST
 
  (1) KIIROJA Jaron
TM / EST
 
(16) -BYE-   
    (1) KIIROJA Jaron
TM / EST
 
(9) MURUMAA Mathias
TM / EST
 
  15 - 7 
  (8) KALLASTE Carl-Robert
TM / EST
 
 
(8) KALLASTE Carl-Robert
TM / EST
 
15 - 14   
    (1) PEVKUR Jan Joonas
TM / EST
 
(5) ŠITIKOV Nikita
TM / EST
 
  1 - 0 
  (5) ŠITIKOV Nikita
TM / EST
 
   
(12) LÄÄNE Andreas
TM / EST
 
15 - 5     
    (4) PEVKUR Jan Joonas
TM / EST
 
 
(13) -BYE-    9 - 2   
  (4) PEVKUR Jan Joonas
TM / EST
 
 
(4) PEVKUR Jan Joonas
TM / EST
 
   
    (1) SALM Markus
TM / EST
 
(3) SALM Markus
TM / EST
 
  15 - 4 
  (3) SALM Markus
TM / EST
 
   
(14) -BYE-       
    (3) SALM Markus
TM / EST
 
   
(11) SHEMETOV Pavel
TM / EST
 
  15 - 9     
  (6) LINNAMÄGI Georg
TM / EST
 
     
(6) LINNAMÄGI Georg
TM / EST
 
15 - 5       
    (2) SALM Markus
TM / EST
 
 
(7) RAID Daniel Andreas
TM / EST
 
  15 - 12   
  (7) RAID Daniel Andreas
TM / EST
 
   
(10) MEIER Jaan
TM / EST
 
15 - 4     
    (2) RAID Daniel Andreas
TM / EST
 
 
(15) -BYE-    15 - 10   
  (2) TAFENAU Kasper
TM / EST
 
 
(2) TAFENAU Kasper
TM / EST
 
   
   

Final Results
Event finished at 13:04
Place Name Club(s) Country
1 SALM Markus TM  EST 
2 PEVKUR Jan Joonas TM  EST 
3T KIIROJA Jaron TM  EST 
3T RAID Daniel Andreas TM  EST 
5 TAFENAU Kasper TM  EST 
6 ŠITIKOV Nikita TM  EST 
7 LINNAMÄGI Georg TM  EST 
8 KALLASTE Carl-Robert TM  EST 
9 MURUMAA Mathias TM  EST 
10 MEIER Jaan TM  EST 
11 SHEMETOV Pavel TM  EST 
12 LÄÄNE Andreas TM  EST