Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 SALM Gaia-Marianna TM  EST 
2 GLINKIN Kärol-Liina 26  TM  EST 
3 NILISK Kristiin 30  TM  EST 
4 OSSIPOV Oliivia 31  TM  EST 
5 PEKKERMANN Kaire 41  EEX  EST 
6 JÕGISU Johanna Maria 44  TM  EST 
7 KERIK Liisi 50  TM  EST 
8 MATSKEVITŠ Iris-Maria 52  TM  EST 
9 BORISOVA Marina 57  EEX  EST 
10 LOITE Ulvi 68  TM  EST 
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 V V/M HS HR Ind
NILISK Kristiin
TM / EST
1 V5 D0 D2 V5 D2 V5 D3 V5 D2 4 0.44 29 32 -3
LOITE Ulvi
TM / EST
2 D2 D4 D4 V5 V5 D4 D3 D3 V5 3 0.33 35 42 -7
SALM Gaia-Marianna
TM / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 9 1.00 45 21 +24
MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
4 V5 V5 D4 V5 V5 V5 D4 D2 D4 5 0.56 39 36 +3
KERIK Liisi
TM / EST
5 D0 D4 D0 D2 D2 D3 D4 D3 D3 0 0.00 21 45 -24
PEKKERMANN Kaire
EEX / EST
6 V5 D4 D1 D4 V5 V5 V5 D2 V5 5 0.56 36 35 +1
BORISOVA Marina
EEX / EST
7 D2 V5 D2 D4 V5 D4 D3 V5 D2 3 0.33 32 41 -9
JÕGISU Johanna Maria
TM / EST
8 V5 V5 D4 V5 V5 D4 V5 D4 V5 6 0.67 42 36 +6
GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
9 D3 V5 D2 V5 V5 V5 D4 V5 D4 5 0.56 38 34 +4
OSSIPOV Oliivia
TM / EST
10 V5 D4 D4 V5 V5 D3 V5 D4 V5 5 0.56 40 35 +5

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 SALM Gaia-Marianna TM  EST  1.00  45  21  +24  Advanced
2 JÕGISU Johanna Maria 44  TM  EST  0.67  42  36  +6  Advanced
3 OSSIPOV Oliivia 31  TM  EST  0.56  40  35  +5  Advanced
4 GLINKIN Kärol-Liina 26  TM  EST  0.56  38  34  +4  Advanced
5 MATSKEVITŠ Iris-Maria 52  TM  EST  0.56  39  36  +3  Advanced
6 PEKKERMANN Kaire 41  EEX  EST  0.56  36  35  +1  Advanced
7 NILISK Kristiin 30  TM  EST  0.44  29  32  -3  Advanced
8 LOITE Ulvi 68  TM  EST  0.33  35  42  -7  Advanced
9 BORISOVA Marina 57  EEX  EST  0.33  32  41  -9  Advanced
10 KERIK Liisi 50  TM  EST  0.00  21  45  -24  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) SALM Gaia-Marianna
TM / EST
 
  (1) SALM Gaia-Marianna
TM / EST
 
(16) -BYE-   
    (1) SALM Gaia-Marianna
TM / EST
 
(9) BORISOVA Marina
EEX / EST
 
  15 - 3 
  (8) BORISOVA Marina
EEX / EST
 
 
(8) LOITE Ulvi
TM / EST
 
15 - 13   
    (1) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
(5) MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
 
  15 - 6 
  (5) MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
 
   
(12) -BYE-       
    (4) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
 
(13) -BYE-    15 - 12   
  (4) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
 
(4) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
   
    (1) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
(3) OSSIPOV Oliivia
TM / EST
 
  15 - 14 
  (3) OSSIPOV Oliivia
TM / EST
 
   
(14) -BYE-       
    (3) PEKKERMANN Kaire
EEX / EST
 
   
(11) -BYE-    15 - 12     
  (6) PEKKERMANN Kaire
EEX / EST
 
     
(6) PEKKERMANN Kaire
EEX / EST
 
       
    (2) NILISK Kristiin
TM / EST
 
 
(7) NILISK Kristiin
TM / EST
 
  15 - 12   
  (7) NILISK Kristiin
TM / EST
 
   
(10) KERIK Liisi
TM / EST
 
15 - 7     
    (2) NILISK Kristiin
TM / EST
 
 
(15) -BYE-    15 - 9   
  (2) JÕGISU Johanna Maria
TM / EST
 
 
(2) JÕGISU Johanna Maria
TM / EST
 
   
   

Final Results
Event finished at 19:42
Place Name Club(s) Country
1 GLINKIN Kärol-Liina TM  EST 
2 NILISK Kristiin TM  EST 
3T PEKKERMANN Kaire EEX  EST 
3T SALM Gaia-Marianna TM  EST 
5 JÕGISU Johanna Maria TM  EST 
6 OSSIPOV Oliivia TM  EST 
7 MATSKEVITŠ Iris-Maria TM  EST 
8 BORISOVA Marina EEX  EST 
9 LOITE Ulvi TM  EST 
10 KERIK Liisi TM  EST