Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 BEIMANOVA Karina 15  TM  EST 
2 TOBIAS Erik 19  SBSKD  EST 
3 JAKIMOV Ruslan 25  TM / TMH  EST 
4 OSSIPOV Oliivia 26  TM  EST 
5 GLINKIN Kärol-Liina 28  TM  EST 
6 MURUMAA Mathias 30  TM  EST 
7 MELLES Anne-Mai 31  TM  EST 
8 NILISK Kristiin 32  TM  EST 
9 ANIS Dinara 35  TM  EST 
10 NOVOSJOLOVA Luiza 37  LG  EST 
11 MATSKEVITŠ Iris-Maria 39  TM  EST 
12 LÄTTEKIVI Mattis 40  TM  EST 
13 KOEMETS Sven 45  TM  EST 
14 KANISTIK Ingel Ethel 51  TM  EST 
15 MOORA Kati 55  TM  EST 
16 SHEMETOV Pavel 59  TM  EST 
Round Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M HS HR Ind
NILISK Kristiin
TM / EST
1 V5 D3 V5 D3 V5 D3 D1 3 0.43 25 25 0
SHEMETOV Pavel
TM / EST
2 D1 V5 D0 D0 D4 D1 D3 1 0.14 14 34 -20
GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
3 V5 D4 D2 V5 V5 V5 D3 4 0.57 29 24 +5
KOEMETS Sven
TM / EST
4 D3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 0.86 33 18 +15
ANIS Dinara
TM / EST
5 V5 V5 D2 D4 V5 D3 D3 3 0.43 27 26 +1
LÄTTEKIVI Mattis
TM / EST
6 D1 V5 D0 D1 D3 D3 D3 1 0.14 16 34 -18
OSSIPOV Oliivia
TM / EST
7 V5 V5 D4 D2 V5 V5 D4 4 0.57 30 25 +5
BEIMANOVA Karina
TM / EST
8 V5 V5 V5 D4 V5 V5 V5 6 0.86 34 22 +12

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M HS HR Ind
KANISTIK Ingel Ethel
TM / EST
1 D2 D0 D3 D3 D0 D2 D3 0 0.00 13 35 -22
MOORA Kati
TM / EST
2 V5 D1 D1 D2 V5 D0 V5 3 0.43 19 30 -11
TOBIAS Erik
SBSKD / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 7 1.00 35 8 +27
NOVOSJOLOVA Luiza
LG / EST
4 V5 V5 D1 V5 D3 V5 V5 5 0.71 29 24 +5
MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
5 V5 V5 D3 D3 V5 V5 V5 5 0.71 31 22 +9
MURUMAA Mathias
TM / EST
6 V5 D4 D2 V5 D3 V5 V5 4 0.57 29 24 +5
MELLES Anne-Mai
TM / EST
7 V5 V5 D0 D4 D3 D3 V5 3 0.43 25 26 -1
JAKIMOV Ruslan
TM / EST
8 V5 D4 D1 D3 D1 D3 D4 1 0.14 21 33 -12

Round #2 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 TOBIAS Erik 19  SBSKD  EST  1.00  35  +27  Advanced
2 KOEMETS Sven 45  TM  EST  0.86  33  18  +15  Advanced
3 BEIMANOVA Karina 15  TM  EST  0.86  34  22  +12  Advanced
4 MATSKEVITŠ Iris-Maria 39  TM  EST  0.71  31  22  +9  Advanced
5 NOVOSJOLOVA Luiza 37  LG  EST  0.71  29  24  +5  Advanced
6 OSSIPOV Oliivia 26  TM  EST  0.57  30  25  +5  Advanced
7T GLINKIN Kärol-Liina 28  TM  EST  0.57  29  24  +5  Advanced
7T MURUMAA Mathias 30  TM  EST  0.57  29  24  +5  Advanced
9 ANIS Dinara 35  TM  EST  0.43  27  26  +1  Advanced
10 NILISK Kristiin 32  TM  EST  0.43  25  25  Advanced
11 MELLES Anne-Mai 31  TM  EST  0.43  25  26  -1  Advanced
12 MOORA Kati 55  TM  EST  0.43  19  30  -11  Advanced
13 JAKIMOV Ruslan 25  TM / TMH  EST  0.14  21  33  -12  Advanced
14 LÄTTEKIVI Mattis 40  TM  EST  0.14  16  34  -18  Advanced
15 SHEMETOV Pavel 59  TM  EST  0.14  14  34  -20  Advanced
16 KANISTIK Ingel Ethel 51  TM  EST  0.00  13  35  -22  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 (Pl. 1-8) Semi-Finals Finals  
         
(1) TOBIAS Erik
SBSKD / EST
 
  (1) TOBIAS Erik
SBSKD / EST
 
(16) KANISTIK Ingel Ethel
TM / EST
 
7 - 4 
    (1) TOBIAS Erik
SBSKD / EST
 
(9) ANIS Dinara
TM / EST
 
  15 - 7 
  (8) MURUMAA Mathias
TM / EST
 
 
(8) MURUMAA Mathias
TM / EST
 
9 - 8   
    (1) TOBIAS Erik
SBSKD / EST
 
(5) NOVOSJOLOVA Luiza
LG / EST
 
  15 - 8 
  (5) NOVOSJOLOVA Luiza
LG / EST
 
   
(12) MOORA Kati
TM / EST
 
15 - 4     
    (4) JAKIMOV Ruslan
TM / EST
 
 
(13) JAKIMOV Ruslan
TM / EST
 
  15 - 13   
  (4) JAKIMOV Ruslan
TM / EST
 
 
(4) MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
 
15 - 10   
    (1) TOBIAS Erik
SBSKD / EST
 
(3) BEIMANOVA Karina
TM / EST
 
  15 - 9 
  (3) BEIMANOVA Karina
TM / EST
 
   
(14) LÄTTEKIVI Mattis
TM / EST
 
14 - 6     
    (3) OSSIPOV Oliivia
TM / EST
 
   
(11) MELLES Anne-Mai
TM / EST
 
  6 - 5     
  (6) OSSIPOV Oliivia
TM / EST
 
     
(6) OSSIPOV Oliivia
TM / EST
 
14 - 13       
    (2) KOEMETS Sven
TM / EST
 
 
(7) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
  15 - 9   
  (7) NILISK Kristiin
TM / EST
 
   
(10) NILISK Kristiin
TM / EST
 
10 - 9     
    (2) KOEMETS Sven
TM / EST
 
 
(15) SHEMETOV Pavel
TM / EST
 
  15 - 10   
  (2) KOEMETS Sven
TM / EST
 
 
(2) KOEMETS Sven
TM / EST
 
9 - 6   
   

Bronze Medal  
   
(4) JAKIMOV Ruslan
TM / EST
 
  (3) OSSIPOV Oliivia
TM / EST
 
(3) OSSIPOV Oliivia
TM / EST
 
15 - 14 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) MURUMAA Mathias
TM / EST
 
  (5) NOVOSJOLOVA Luiza
LG / EST
 
(5) NOVOSJOLOVA Luiza
LG / EST
 
12 - 10 
    (5) NILISK Kristiin
TM / EST
 
(6) BEIMANOVA Karina
TM / EST
 
  13 - 12 
  (6) NILISK Kristiin
TM / EST
 
 
(7) NILISK Kristiin
TM / EST
 
Opponent no-show   
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(8) MURUMAA Mathias
TM / EST
 
  (7) MURUMAA Mathias
TM / EST
 
(7) -BYE-   
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) KANISTIK Ingel Ethel
TM / EST
 
  (9) ANIS Dinara
TM / EST
 
(9) ANIS Dinara
TM / EST
 
15 - 6 
    (9) ANIS Dinara
TM / EST
 
(12) MOORA Kati
TM / EST
 
  15 - 13 
  (12) MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
 
 
(13) MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
 
15 - 8   
    (9) MELLES Anne-Mai
TM / EST
 
(14) LÄTTEKIVI Mattis
TM / EST
 
  Opponent no-show 
  (11) MELLES Anne-Mai
TM / EST
 
   
(11) MELLES Anne-Mai
TM / EST
 
15 - 3     
    (10) MELLES Anne-Mai
TM / EST
 
 
(10) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
  15 - 14   
  (10) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
 
(15) SHEMETOV Pavel
TM / EST
 
15 - 3   
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) MATSKEVITŠ Iris-Maria
TM / EST
 
  (11) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
(11) GLINKIN Kärol-Liina
TM / EST
 
15 - 13 
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) KANISTIK Ingel Ethel
TM / EST
 
  (13) KANISTIK Ingel Ethel
TM / EST
 
(13) MOORA Kati
TM / EST
 
15 - 14 
    (13) SHEMETOV Pavel
TM / EST
 
(14) LÄTTEKIVI Mattis
TM / EST
 
  Opponent no-show 
  (14) SHEMETOV Pavel
TM / EST
 
 
(15) SHEMETOV Pavel
TM / EST
 
15 - 12   
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) MOORA Kati
TM / EST
 
  (15) LÄTTEKIVI Mattis
TM / EST
 
(15) LÄTTEKIVI Mattis
TM / EST
 
Opponent no-show 
   

Final Results
Event finished at 20:17
Place Name Club(s) Country
1 TOBIAS Erik SBSKD  EST 
2 KOEMETS Sven TM  EST 
3 OSSIPOV Oliivia TM  EST 
4 JAKIMOV Ruslan TM / TMH  EST 
5 NILISK Kristiin TM  EST 
6 NOVOSJOLOVA Luiza LG  EST 
7 MURUMAA Mathias TM  EST 
8 BEIMANOVA Karina TM  EST 
9 MELLES Anne-Mai TM  EST 
10 ANIS Dinara TM  EST 
11 GLINKIN Kärol-Liina TM  EST 
12 MATSKEVITŠ Iris-Maria TM  EST 
13 SHEMETOV Pavel TM  EST 
14 KANISTIK Ingel Ethel TM  EST 
15 LÄTTEKIVI Mattis TM  EST 
16 MOORA Kati TM  EST