Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Rank Members Club(s) Country Status
1 Rae Veteranid I ESNAR Anett; PUKK Siim; RAJA Tauri; VELLERIND Aveli  RVI  EST 
2 Aruheina OKKAS Gerly; STRIK Olle; TREI Evelin; TREI Indrek  AH  EST 
3 LagediSport MAAL Raido; MÄEKIVI Veiko; SALUMÄE Bärbel; TÕNISTE Renna  LS  EST 
4 Omniva EIDUKS Sandra; METSANURM Kristjan; RÖÖPSON Evert; TAMAS Kaili-Heda  OMN  EST 
5 Patika ARUNURM Kadri; PIHLAK Marius; VAIN Anneli; VAIN Margus  PTK  EST 
6 Karla küla MARRANDI Nele; MARRANDI Toomas; PAESÜLD Harles; RAMMUL Brit  KK  EST 
7 Team Järveküla KIVIMÄE Raul; KÕLL Kristi; PAPSTEL Kairi; PAUKKU Leho  TJ  EST 
8 Rae Spordikeskus LAHERAND Taivo; KALM Kelly; KALM Toomas; SEPPEN Anneli  RSK  EST 
9 Tiim Vaida KOLLA Asner; KORINDT Berit; VOLMERSON Janno; VOLMERSON Kristi  TV  EST 
10 Rehnut 11  LEIB Meelis; LEIB Merike; LEIB Merle; VÄLIK Paula  RH  EST 
11 Orkla 12  MASLENNIKOV Sergei; ENGMANN Kati; LIIV Erkki; MESILA-KAARMANN Laina  ORK  EST 
12 ABB 13  ALP Gerly; KARJA Kea; SARANTSUK German; SEPP Tarmo  ABB  EST 
13 Peetri kool 14  JAHIMAA Gerli; KAASIK-AASLAV Rainer; LOOST Riina; PALU Silver  PEKO  EST 
14 Peetri Jooksu Team 15  BEZRUKOVA Julia; JAIR Ergo; LIIVANDI Eero; RAUDSEPP Merle  PJT  EST 
15 Rae küla 16  LEHTLA Karmen; KIMSTO Merko; SOONE Rain; TURVAS Eliis  RK  EST 
16 Peetri Selts 17  KÜBAR Helen; KÜBAR Rene; LÕHMUS Malvi; SUISALU Alvar  PS  EST 
17 Jyrto 18  ADUSOO Marion; LEINUS Kristi; REINFELD Külli; TARIK Oliver  JY  EST 
18 Rae vallavalitsus 20  LASN Kai; VÕRKLAEV Mart; PAEKIVI Mari-Liis; SARIK Madis  RVV  EST 
19 Tallinna Vangla 21  LIITMÄE Raido; MAI Ivar; PÕHJALA Mai-Liis; TIGAVAS Janika  TLV  EST 
20 Rae veteranid II 22  ESNAR Margus; JAANSON Merilin; ÕISPUU Ivar; VELLERIND Anneli  RVII  EST 
21 Team Gutmann 23  GUTMANN Helen; GUTMANN Kaja; GUTMANN Indrek; GUTMANN Tarmo  TG  EST 
22 History & Heraldry Europe 24  AUVÄÄRT Harry; MESIMAS Mailis; RANNAMAA Annika; VANARI Hendrik  HHE  EST 
23 Kesarol 26  ERICH Tanel; MARGUS Kevin; MARGUS Gladis; VÕSU Keidi  KSRL  EST 
24 Pipelife 27  DZIVAK Maksim; KAASIK Jaanus; ROOS Lilia; UNDREST Kristin  PL  EST 
25 Tanker Sport 29  KÄRNER Kaidi Kerli; LOORENS Epp; METS Gaius; ROOSO Jaagup  TS  EST 
26 Tunnetus 32  ARUVÄLI Tanel; LILLSAAR Elise; NAHK Hando Heinar; PETS Pille  TNTS  EST 
27 Veskitaguse 33  KUKK Kaisa; KUKK Urmas; NILISK Kenno; NILISK Kristiin  VT  EST 
Round Scores
Poule #1
On piste 1-2  at 09:00
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
Rae Veteranid I
RVI / EST
1 D27 V34 D30 V37 2 0.50 128 141 -13
ABB
ABB / EST
2 V41 V45 V45 V45 4 1.00 176 114 +62
Peetri Selts
PS / EST
3 D33 D32 D41 D39 0 0.00 145 167 -22
Tallinna Vangla
TLV / EST
4 V35 D29 V43 V45 3 0.75 152 157 -5
Rae Spordikeskus
RSK / EST
5 D32 D26 V45 D41 1 0.25 144 166 -22

Bout 1 vs. 2: Rae Veteranid I vs ABB
# ABB HS Score Score HS Rae Veteranid I #
6 SEPP Tarmo 0 0 5 5 RAJA Tauri 3
5 SARANTSUK German 10 10 7 2 ESNAR Anett 1
4 KARJA Kea 4 14 10 3 PUKK Siim 2
6 SEPP Tarmo 6 20 13 3 ESNAR Anett 1
4 KARJA Kea 4 24 19 6 RAJA Tauri 3
5 SARANTSUK German 6 30 19 0 PUKK Siim 2
4 KARJA Kea 3 33 21 2 ESNAR Anett 1
6 SEPP Tarmo 7 40 26 5 PUKK Siim 2
5 SARANTSUK German 1 41 27 1 RAJA Tauri 3
      V41 D27      

Bout 3 vs. 4: Peetri Selts vs Tallinna Vangla
# Tallinna Vangla HS Score Score HS Peetri Selts #
6 TIGAVAS Janika 1 1 5 5 SUISALU Alvar 3
5 MAI Ivar 4 5 10 5 KÜBAR Helen 1
4 LIITMÄE Raido 9 14 13 3 LÕHMUS Malvi 2
6 TIGAVAS Janika 4 18 15 2 KÜBAR Helen 1
4 LIITMÄE Raido 7 25 22 7 SUISALU Alvar 3
5 MAI Ivar 5 30 24 2 LÕHMUS Malvi 2
4 LIITMÄE Raido 4 34 30 6 KÜBAR Helen 1
6 TIGAVAS Janika 6 40 36 6 LÕHMUS Malvi 2
5 MAI Ivar 3 43 41 5 SUISALU Alvar 3
      V43 D41      

Bout 5 vs. 1: Rae Veteranid I vs Rae Spordikeskus
# Rae Spordikeskus HS Score Score HS Rae Veteranid I #
6 SEPPEN Anneli 0 0 5 5 RAJA Tauri 3
5 KALM Toomas 6 6 8 3 ESNAR Anett 1
4 KALM Kelly 4 10 9 1 PUKK Siim 2
6 SEPPEN Anneli 9 19 13 4 ESNAR Anett 1
4 KALM Kelly 0 19 22 9 RAJA Tauri 3
5 KALM Toomas 4 23 25 3 PUKK Siim 2
4 KALM Kelly 4 27 28 3 ESNAR Anett 1
6 SEPPEN Anneli 2 29 32 4 PUKK Siim 2
5 KALM Toomas 3 32 37 5 RAJA Tauri 3
      D32 V37      

Bout 2 vs. 3: ABB vs Peetri Selts
# Peetri Selts HS Score Score HS ABB #
6 LÕHMUS Malvi 0 0 5 5 SARANTSUK German 3
5 SUISALU Alvar 10 10 9 4 KARJA Kea 1
4 KÜBAR Rene 4 14 15 6 SEPP Tarmo 2
6 LÕHMUS Malvi 3 17 20 5 KARJA Kea 1
4 KÜBAR Rene 1 18 24 4 SARANTSUK German 3
5 SUISALU Alvar 7 25 30 6 SEPP Tarmo 2
4 KÜBAR Rene 4 29 35 5 KARJA Kea 1
6 LÕHMUS Malvi 2 31 40 5 SEPP Tarmo 2
5 SUISALU Alvar 1 32 45 5 SARANTSUK German 3
      D32 V45      

Bout 5 vs. 4: Tallinna Vangla vs Rae Spordikeskus
# Rae Spordikeskus HS Score Score HS Tallinna Vangla #
6 LAHERAND Taivo 5 5 5 5 LIITMÄE Raido 3
5 KALM Toomas 5 10 6 1 PÕHJALA Mai-Liis 1
4 KALM Kelly 2 12 10 4 MAI Ivar 2
6 LAHERAND Taivo 8 20 11 1 PÕHJALA Mai-Liis 1
4 KALM Kelly 5 25 20 9 LIITMÄE Raido 3
5 KALM Toomas 5 30 24 4 MAI Ivar 2
4 KALM Kelly 2 32 27 3 PÕHJALA Mai-Liis 1
6 LAHERAND Taivo 4 36 36 9 MAI Ivar 2
5 KALM Toomas 5 41 45 9 LIITMÄE Raido 3
      D41 V45      

Bout 1 vs. 3: Rae Veteranid I vs Peetri Selts
# Peetri Selts HS Score Score HS Rae Veteranid I #
6 KÜBAR Helen 4 4 5 5 RAJA Tauri 3
5 SUISALU Alvar 4 8 9 4 ESNAR Anett 1
4 KÜBAR Rene 2 10 9 0 PUKK Siim 2
6 KÜBAR Helen 6 16 14 5 ESNAR Anett 1
4 KÜBAR Rene 3 19 21 7 RAJA Tauri 3
5 SUISALU Alvar 5 24 23 2 PUKK Siim 2
4 KÜBAR Rene 3 27 28 5 ESNAR Anett 1
6 KÜBAR Helen 4 31 30 2 PUKK Siim 2
5 SUISALU Alvar 2 33 34 4 RAJA Tauri 3
      D33 V34      

Bout 2 vs. 5: ABB vs Rae Spordikeskus
# Rae Spordikeskus HS Score Score HS ABB #
6 LAHERAND Taivo 0 0 5 5 SARANTSUK German 3
5 KALM Toomas 4 4 10 5 KARJA Kea 1
4 KALM Kelly 3 7 15 5 SEPP Tarmo 2
6 LAHERAND Taivo 3 10 20 5 KARJA Kea 1
4 KALM Kelly 2 12 25 5 SARANTSUK German 3
5 KALM Toomas 3 15 30 5 SEPP Tarmo 2
4 KALM Kelly 4 19 35 5 KARJA Kea 1
6 LAHERAND Taivo 3 22 40 5 SEPP Tarmo 2
5 KALM Toomas 4 26 45 5 SARANTSUK German 3
      D26 V45      

Bout 4 vs. 1: Rae Veteranid I vs Tallinna Vangla
# Tallinna Vangla HS Score Score HS Rae Veteranid I #
6 TIGAVAS Janika 0 0 5 5 RAJA Tauri 3
5 MAI Ivar 9 9 5 0 ESNAR Anett 1
4 LIITMÄE Raido 2 11 6 1 PUKK Siim 2
6 TIGAVAS Janika 0 11 7 1 ESNAR Anett 1
4 LIITMÄE Raido 0 11 11 4 RAJA Tauri 3
5 MAI Ivar 2 13 13 2 PUKK Siim 2
4 LIITMÄE Raido 13 26 21 8 ESNAR Anett 1
6 TIGAVAS Janika 1 27 24 3 PUKK Siim 2
5 MAI Ivar 8 35 30 6 RAJA Tauri 3
      V35 D30      

Bout 3 vs. 5: Peetri Selts vs Rae Spordikeskus
# Rae Spordikeskus HS Score Score HS Peetri Selts #
6 KALM Kelly 5 5 5 5 KÜBAR Helen 3
5 KALM Toomas 2 7 10 5 LÕHMUS Malvi 1
4 SEPPEN Anneli 8 15 14 4 SUISALU Alvar 2
6 KALM Kelly 4 19 18 4 LÕHMUS Malvi 1
4 SEPPEN Anneli 6 25 21 3 KÜBAR Helen 3
5 KALM Toomas 5 30 25 4 SUISALU Alvar 2
4 SEPPEN Anneli 5 35 27 2 LÕHMUS Malvi 1
6 KALM Kelly 5 40 36 9 SUISALU Alvar 2
5 KALM Toomas 5 45 39 3 KÜBAR Helen 3
      V45 D39      

Bout 4 vs. 2: ABB vs Tallinna Vangla
# Tallinna Vangla HS Score Score HS ABB #
6 TIGAVAS Janika 0 0 5 5 SARANTSUK German 3
5 LIITMÄE Raido 4 4 10 5 ALP Gerly 1
4 MAI Ivar 2 6 15 5 SEPP Tarmo 2
6 TIGAVAS Janika 4 10 20 5 ALP Gerly 1
4 MAI Ivar 1 11 25 5 SARANTSUK German 3
5 LIITMÄE Raido 5 16 30 5 SEPP Tarmo 2
4 MAI Ivar 11 27 32 2 ALP Gerly 1
6 TIGAVAS Janika 2 29 40 8 SEPP Tarmo 2
5 LIITMÄE Raido 0 29 45 5 SARANTSUK German 3
      D29 V45      


Poule #2
On piste 3-4  at 09:00
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
Aruheina
AH / EST
1 V42 V45 V45 D17 3 0.75 149 118 +31
Tiim Vaida
TV / EST
2 D27 D37 V45 D16 1 0.25 125 171 -46
Jyrto
JY / EST
3 D20 V42 D43 D26 1 0.25 131 172 -41
Team Gutmann
TG / EST
4 D26 D42 V45 D23 1 0.25 136 178 -42
Team Järveküla
TJ / EST
5 V45 V45 V45 V45 4 1.00 180 82 +98

Bout 1 vs. 2: Aruheina vs Tiim Vaida
# Tiim Vaida HS Score Score HS Aruheina #
6 VOLMERSON Janno 3 3 5 5 TREI Indrek 3
5 KOLLA Asner 1 4 7 2 STRIK Olle 1
4 KORINDT Berit 3 7 14 7 OKKAS Gerly 2
6 VOLMERSON Janno 3 10 18 4 STRIK Olle 1
4 KORINDT Berit 2 12 25 7 TREI Indrek 3
5 KOLLA Asner 6 18 30 5 OKKAS Gerly 2
4 KORINDT Berit 3 21 35 5 STRIK Olle 1
6 VOLMERSON Janno 2 23 39 4 OKKAS Gerly 2
5 KOLLA Asner 4 27 42 3 TREI Indrek 3
      D27 V42      

Bout 3 vs. 4: Jyrto vs Team Gutmann
# Team Gutmann HS Score Score HS Jyrto #
6 GUTMANN Indrek 2 2 3 3 TARIK Oliver 3
5 GUTMANN Tarmo 8 10 3 0 ADUSOO Marion 1
4 GUTMANN Helen 4 14 11 8 LEINUS Kristi 2
6 GUTMANN Indrek 1 15 11 0 ADUSOO Marion 1
R GUTMANN Kaja 8 23 14 3 TARIK Oliver 3
5 GUTMANN Tarmo 7 30 29 15 LEINUS Kristi 2
R GUTMANN Kaja 0 30 35 6 ADUSOO Marion 1
6 GUTMANN Indrek 8 38 38 3 LEINUS Kristi 2
5 GUTMANN Tarmo 7 45 43 5 TARIK Oliver 3
      V45 D43      

Bout 5 vs. 1: Aruheina vs Team Järveküla
# Team Järveküla HS Score Score HS Aruheina #
6 PAUKKU Leho 5 5 0 0 TREI Indrek 3
5 KIVIMÄE Raul 2 7 3 3 STRIK Olle 1
4 KÕLL Kristi 5 12 5 2 OKKAS Gerly 2
6 PAUKKU Leho 8 20 7 2 STRIK Olle 1
4 KÕLL Kristi 5 25 10 3 TREI Indrek 3
5 KIVIMÄE Raul 2 27 12 2 OKKAS Gerly 2
4 KÕLL Kristi 2 29 14 2 STRIK Olle 1
6 PAUKKU Leho 11 40 15 1 OKKAS Gerly 2
5 KIVIMÄE Raul 5 45 17 2 TREI Indrek 3
      V45 D17      

Bout 2 vs. 3: Tiim Vaida vs Jyrto
# Jyrto HS Score Score HS Tiim Vaida #
6 REINFELD Külli 3 3 5 5 KOLLA Asner 3
5 TARIK Oliver 7 10 9 4 KORINDT Berit 1
4 ADUSOO Marion 1 11 11 2 VOLMERSON Janno 2
6 REINFELD Külli 9 20 16 5 KORINDT Berit 1
4 ADUSOO Marion 0 20 19 3 KOLLA Asner 3
5 TARIK Oliver 7 27 22 3 VOLMERSON Janno 2
4 ADUSOO Marion 1 28 25 3 KORINDT Berit 1
6 REINFELD Külli 12 40 36 11 VOLMERSON Janno 2
5 TARIK Oliver 2 42 37 1 KOLLA Asner 3
      V42 D37      

Bout 5 vs. 4: Team Gutmann vs Team Järveküla
# Team Järveküla HS Score Score HS Team Gutmann #
6 KIVIMÄE Raul 3 3 5 5 GUTMANN Tarmo 3
5 PAUKKU Leho 7 10 5 0 GUTMANN Kaja 1
4 KÕLL Kristi 2 12 9 4 GUTMANN Indrek 2
6 KIVIMÄE Raul 7 19 12 3 GUTMANN Kaja 1
4 KÕLL Kristi 6 25 18 6 GUTMANN Tarmo 3
5 PAUKKU Leho 5 30 20 2 GUTMANN Indrek 2
4 KÕLL Kristi 5 35 22 2 GUTMANN Kaja 1
6 KIVIMÄE Raul 2 37 23 1 GUTMANN Indrek 2
5 PAUKKU Leho 8 45 23 0 GUTMANN Tarmo 3
      V45 D23      

Bout 1 vs. 3: Aruheina vs Jyrto
# Jyrto HS Score Score HS Aruheina #
6 LEINUS Kristi 1 1 5 5 TREI Indrek 3
5 TARIK Oliver 4 5 10 5 STRIK Olle 1
4 ADUSOO Marion 2 7 12 2 OKKAS Gerly 2
6 LEINUS Kristi 4 11 20 8 STRIK Olle 1
4 ADUSOO Marion 0 11 23 3 TREI Indrek 3
R REINFELD Külli 4 15 30 7 TREI Evelin R
4 ADUSOO Marion 0 15 30 0 STRIK Olle 1
6 LEINUS Kristi 4 19 36 6 TREI Evelin R
R REINFELD Külli 1 20 45 9 TREI Indrek 3
      D20 V45      

Bout 2 vs. 5: Tiim Vaida vs Team Järveküla
# Team Järveküla HS Score Score HS Tiim Vaida #
6 KIVIMÄE Raul 5 5 0 0 KOLLA Asner 3
5 PAUKKU Leho 5 10 1 1 KORINDT Berit 1
4 KÕLL Kristi 5 15 3 2 VOLMERSON Janno 2
6 KIVIMÄE Raul 4 19 6 3 KORINDT Berit 1
4 KÕLL Kristi 6 25 8 2 KOLLA Asner 3
5 PAUKKU Leho 5 30 9 1 VOLMERSON Janno 2
4 KÕLL Kristi 5 35 11 2 KORINDT Berit 1
6 KIVIMÄE Raul 4 39 15 4 VOLMERSON Janno 2
5 PAUKKU Leho 6 45 16 1 KOLLA Asner 3
      V45 D16      

Bout 4 vs. 1: Aruheina vs Team Gutmann
# Team Gutmann HS Score Score HS Aruheina #
6 GUTMANN Indrek 0 0 3 3 TREI Indrek 3
5 GUTMANN Tarmo 4 4 10 7 STRIK Olle 1
4 GUTMANN Helen 1 5 15 5 OKKAS Gerly 2
6 GUTMANN Indrek 2 7 20 5 STRIK Olle 1
4 GUTMANN Helen 0 7 25 5 TREI Indrek 3
5 GUTMANN Tarmo 6 13 29 4 OKKAS Gerly 2
4 GUTMANN Helen 3 16 35 6 STRIK Olle 1
6 GUTMANN Indrek 5 21 35 0 OKKAS Gerly 2
5 GUTMANN Tarmo 5 26 45 10 TREI Indrek 3
      D26 V45      

Bout 3 vs. 5: Jyrto vs Team Järveküla
# Team Järveküla HS Score Score HS Jyrto #
6 KIVIMÄE Raul 5 5 1 1 TARIK Oliver 3
5 PAUKKU Leho 2 7 3 2 ADUSOO Marion 1
4 KÕLL Kristi 8 15 9 6 REINFELD Külli 2
6 KIVIMÄE Raul 2 17 10 1 ADUSOO Marion 1
4 KÕLL Kristi 8 25 16 6 TARIK Oliver 3
5 PAUKKU Leho 5 30 17 1 REINFELD Külli 2
4 KÕLL Kristi 4 34 18 1 ADUSOO Marion 1
6 KIVIMÄE Raul 6 40 23 5 REINFELD Külli 2
5 PAUKKU Leho 5 45 26 3 TARIK Oliver 3
      V45 D26      

Bout 4 vs. 2: Tiim Vaida vs Team Gutmann
# Team Gutmann HS Score Score HS Tiim Vaida #
6 GUTMANN Kaja 1 1 5 5 KOLLA Asner 3
5 GUTMANN Tarmo 7 8 10 5 KORINDT Berit 1
4 GUTMANN Indrek 2 10 15 5 VOLMERSON Janno 2
6 GUTMANN Kaja 3 13 20 5 KORINDT Berit 1
4 GUTMANN Indrek 5 18 25 5 KOLLA Asner 3
5 GUTMANN Tarmo 6 24 29 4 VOLMERSON Janno 2
4 GUTMANN Indrek 7 31 34 5 KORINDT Berit 1
6 GUTMANN Kaja 8 39 40 6 VOLMERSON Janno 2
5 GUTMANN Tarmo 3 42 45 5 KOLLA Asner 3
      D42 V45      


Poule #3
On piste 5-6  at 09:00
# 1 2 3 4 V V/M HS HR Ind
Rehnut
RH / EST
1 V41 D30 D39 1 0.33 110 124 -14
Rae küla
RK / EST
2 D39 D19 D22 0 0.00 80 128 -48
Veskitaguse
VT / EST
3 V45 V45 V45 3 1.00 135 83 +52
Patika
PTK / EST
4 V40 V42 D34 2 0.67 116 106 +10

Bout 1 vs. 4: Rehnut vs Patika
# Patika HS Score Score HS Rehnut #
6 ARUNURM Kadri 1 1 3 3 LEIB Meelis 3
5 PIHLAK Marius 4 5 8 5 LEIB Merle 1
4 VAIN Margus 8 13 15 7 VÄLIK Paula 2
6 ARUNURM Kadri 2 15 18 3 LEIB Merle 1
4 VAIN Margus 1 16 22 4 LEIB Meelis 3
5 PIHLAK Marius 10 26 23 1 VÄLIK Paula 2
4 VAIN Margus 3 29 30 7 LEIB Merle 1
6 ARUNURM Kadri 7 36 37 7 VÄLIK Paula 2
5 PIHLAK Marius 4 40 39 2 LEIB Meelis 3
      V40 D39      

Bout 2 vs. 3: Rae küla vs Veskitaguse
# Veskitaguse HS Score Score HS Rae küla #
6 NILISK Kenno 5 5 0 0 KIMSTO Merko 3
5 NILISK Kristiin 3 8 2 2 SOONE Rain 1
4 KUKK Urmas 5 13 3 1 TURVAS Eliis 2
6 NILISK Kenno 5 18 6 3 SOONE Rain 1
4 KUKK Urmas 1 19 9 3 KIMSTO Merko 3
5 NILISK Kristiin 9 28 12 3 TURVAS Eliis 2
4 KUKK Urmas 2 30 17 5 SOONE Rain 1
6 NILISK Kenno 10 40 17 0 TURVAS Eliis 2
5 NILISK Kristiin 5 45 19 2 KIMSTO Merko 3
      V45 D19      

Bout 1 vs. 3: Rehnut vs Veskitaguse
# Veskitaguse HS Score Score HS Rehnut #
6 NILISK Kenno 4 4 5 5 LEIB Meelis 3
5 NILISK Kristiin 5 9 8 3 LEIB Merle 1
4 KUKK Urmas 5 14 15 7 VÄLIK Paula 2
6 NILISK Kenno 6 20 16 1 LEIB Merle 1
R KUKK Kaisa 2 22 23 7 LEIB Meelis 3
5 NILISK Kristiin 8 30 25 2 VÄLIK Paula 2
4 KUKK Urmas 5 35 27 2 LEIB Merle 1
6 NILISK Kenno 5 40 27 0 VÄLIK Paula 2
5 NILISK Kristiin 5 45 30 3 LEIB Meelis 3
      V45 D30      

Bout 2 vs. 4: Rae küla vs Patika
# Patika HS Score Score HS Rae küla #
6 ARUNURM Kadri 4 4 4 4 SOONE Rain 3
5 PIHLAK Marius 3 7 5 1 KIMSTO Merko 1
4 VAIN Margus 5 12 10 5 LEHTLA Karmen 2
6 ARUNURM Kadri 2 14 12 2 KIMSTO Merko 1
4 VAIN Margus 4 18 16 4 SOONE Rain 3
5 PIHLAK Marius 12 30 16 0 LEHTLA Karmen 2
4 VAIN Margus 4 34 20 4 KIMSTO Merko 1
6 ARUNURM Kadri 5 39 21 1 LEHTLA Karmen 2
5 PIHLAK Marius 3 42 22 1 SOONE Rain 3
      V42 D22      

Bout 3 vs. 4: Veskitaguse vs Patika
# Patika HS Score Score HS Veskitaguse #
6 ARUNURM Kadri 3 3 2 2 NILISK Kristiin 3
5 PIHLAK Marius 6 9 4 2 KUKK Urmas 1
4 VAIN Margus 3 12 15 11 NILISK Kenno 2
6 ARUNURM Kadri 2 14 20 5 KUKK Urmas 1
4 VAIN Margus 2 16 24 4 NILISK Kristiin 3
5 PIHLAK Marius 3 19 26 2 NILISK Kenno 2
4 VAIN Margus 4 23 27 1 KUKK Urmas 1
6 ARUNURM Kadri 8 31 39 12 NILISK Kenno 2
5 PIHLAK Marius 3 34 45 6 NILISK Kristiin 3
      D34 V45      

Bout 1 vs. 2: Rehnut vs Rae küla
# Rae küla HS Score Score HS Rehnut #
6 TURVAS Eliis 0 0 5 5 LEIB Meelis 3
5 KIMSTO Merko 1 1 10 5 LEIB Merle 1
4 LEHTLA Karmen 5 6 15 5 VÄLIK Paula 2
6 TURVAS Eliis 1 7 19 4 LEIB Merle 1
4 LEHTLA Karmen 6 13 23 4 LEIB Meelis 3
5 KIMSTO Merko 9 22 26 3 VÄLIK Paula 2
4 LEHTLA Karmen 3 25 31 5 LEIB Merle 1
R SOONE Rain 10 35 36 5 VÄLIK Paula 2
5 KIMSTO Merko 4 39 41 5 LEIB Meelis 3
      D39 V41      


Poule #4
On piste 1-2  at 14:00
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
Omniva
OMN / EST
1 V45 V45 V44 V45 4 1.00 179 109 +70
Peetri kool
PEKO / EST
2 D24 V31 D42 V43 2 0.50 140 150 -10
Orkla
ORK / EST
3 D23 D19 V39 V42 2 0.50 123 144 -21
Tunnetus
TNTS / EST
4 D36 V45 D33 D44 1 0.25 158 170 -12
History & Heraldry Europe
HHE / EST
5 D26 D41 D35 V45 1 0.25 147 174 -27

Bout 1 vs. 2: Omniva vs Peetri kool
# Peetri kool HS Score Score HS Omniva #
6 KAASIK-AASLAV Rainer 3 3 5 5 METSANURM Kristjan 3
5 JAHIMAA Gerli 5 8 10 5 EIDUKS Sandra 1
4 LOOST Riina 2 10 15 5 RÖÖPSON Evert 2
R PALU Silver 2 12 19 4 EIDUKS Sandra 1
4 LOOST Riina 6 18 25 6 METSANURM Kristjan 3
5 JAHIMAA Gerli 1 19 30 5 RÖÖPSON Evert 2
4 LOOST Riina 2 21 35 5 EIDUKS Sandra 1
R PALU Silver 3 24 40 5 RÖÖPSON Evert 2
5 JAHIMAA Gerli 0 24 45 5 METSANURM Kristjan 3
      D24 V45      

Bout 3 vs. 4: Orkla vs Tunnetus
# Tunnetus HS Score Score HS Orkla #
6 NAHK Hando Heinar 4 4 5 5 MESILA-KAARMANN Laina 3
5 PETS Pille 0 4 10 5 MASLENNIKOV Sergei 1
4 ARUVÄLI Tanel 6 10 13 3 LIIV Erkki 2
6 NAHK Hando Heinar 9 19 18 5 MASLENNIKOV Sergei 1
4 ARUVÄLI Tanel 3 22 21 3 MESILA-KAARMANN Laina 3
5 PETS Pille 0 22 29 8 LIIV Erkki 2
4 ARUVÄLI Tanel 7 29 35 6 MASLENNIKOV Sergei 1
6 NAHK Hando Heinar 1 30 37 2 LIIV Erkki 2
5 PETS Pille 3 33 39 2 MESILA-KAARMANN Laina 3
      D33 V39      

Bout 5 vs. 1: Omniva vs History & Heraldry Europe
# History & Heraldry Europe HS Score Score HS Omniva #
6 RANNAMAA Annika 4 4 5 5 TAMAS Kaili-Heda 3
5 AUVÄÄRT Harry 4 8 8 3 EIDUKS Sandra 1
4 MESIMAS Mailis 1 9 15 7 RÖÖPSON Evert 2
6 RANNAMAA Annika 3 12 19 4 EIDUKS Sandra 1
4 MESIMAS Mailis 1 13 25 6 TAMAS Kaili-Heda 3
5 AUVÄÄRT Harry 4 17 29 4 RÖÖPSON Evert 2
4 MESIMAS Mailis 4 21 35 6 EIDUKS Sandra 1
6 RANNAMAA Annika 2 23 40 5 RÖÖPSON Evert 2
5 AUVÄÄRT Harry 3 26 45 5 TAMAS Kaili-Heda 3
      D26 V45      

Bout 2 vs. 3: Peetri kool vs Orkla
# Orkla HS Score Score HS Peetri kool #
6 LIIV Erkki 0 0 3 3 LOOST Riina 3
5 MESILA-KAARMANN Laina 1 1 7 4 KAASIK-AASLAV Rainer 1
4 ENGMANN Kati 3 4 7 0 PALU Silver 2
6 LIIV Erkki 6 10 15 8 KAASIK-AASLAV Rainer 1
4 ENGMANN Kati 3 13 17 2 JAHIMAA Gerli R
5 MESILA-KAARMANN Laina 1 14 17 0 PALU Silver 2
4 ENGMANN Kati 2 16 27 10 KAASIK-AASLAV Rainer 1
6 LIIV Erkki 2 18 29 2 PALU Silver 2
5 MESILA-KAARMANN Laina 1 19 31 2 JAHIMAA Gerli R
      D19 V31      

Bout 5 vs. 4: Tunnetus vs History & Heraldry Europe
# History & Heraldry Europe HS Score Score HS Tunnetus #
6 RANNAMAA Annika 3 3 5 5 PETS Pille 3
5 AUVÄÄRT Harry 7 10 7 2 LILLSAAR Elise 1
4 MESIMAS Mailis 0 10 13 6 NAHK Hando Heinar 2
6 RANNAMAA Annika 7 17 20 7 LILLSAAR Elise 1
4 MESIMAS Mailis 6 23 21 1 PETS Pille 3
5 AUVÄÄRT Harry 6 29 21 0 ARUVÄLI Tanel R
4 MESIMAS Mailis 6 35 27 6 LILLSAAR Elise 1
6 RANNAMAA Annika 2 37 40 13 NAHK Hando Heinar 2
5 AUVÄÄRT Harry 8 45 44 4 PETS Pille 3
      V45 D44      

Bout 1 vs. 3: Omniva vs Orkla
# Orkla HS Score Score HS Omniva #
6 MASLENNIKOV Sergei 1 1 5 5 METSANURM Kristjan 3
5 ENGMANN Kati 5 6 10 5 EIDUKS Sandra 1
4 MESILA-KAARMANN Laina 3 9 15 5 TAMAS Kaili-Heda 2
6 MASLENNIKOV Sergei 4 13 20 5 EIDUKS Sandra 1
R LIIV Erkki 0 13 25 5 METSANURM Kristjan 3
5 ENGMANN Kati 0 13 30 5 TAMAS Kaili-Heda 2
R LIIV Erkki 3 16 35 5 EIDUKS Sandra 1
6 MASLENNIKOV Sergei 3 19 40 5 TAMAS Kaili-Heda 2
5 ENGMANN Kati 4 23 45 5 METSANURM Kristjan 3
      D23 V45      

Bout 2 vs. 5: Peetri kool vs History & Heraldry Europe
# History & Heraldry Europe HS Score Score HS Peetri kool #
6 RANNAMAA Annika 4 4 5 5 JAHIMAA Gerli 3
5 AUVÄÄRT Harry 2 6 7 2 LOOST Riina 1
4 VANARI Hendrik 0 6 9 2 PALU Silver 2
R MESIMAS Mailis 2 8 12 3 LOOST Riina 1
4 VANARI Hendrik 3 11 18 6 JAHIMAA Gerli 3
5 AUVÄÄRT Harry 8 19 28 10 KAASIK-AASLAV Rainer R
4 VANARI Hendrik 4 23 33 5 LOOST Riina 1
R MESIMAS Mailis 4 27 40 7 KAASIK-AASLAV Rainer R
5 AUVÄÄRT Harry 14 41 43 3 JAHIMAA Gerli 3
      D41 V43      

Bout 4 vs. 1: Omniva vs Tunnetus
# Tunnetus HS Score Score HS Omniva #
6 ARUVÄLI Tanel 1 1 5 5 RÖÖPSON Evert 3
5 NAHK Hando Heinar 4 5 9 4 EIDUKS Sandra 1
4 LILLSAAR Elise 1 6 15 6 TAMAS Kaili-Heda 2
6 ARUVÄLI Tanel 3 9 20 5 EIDUKS Sandra 1
R PETS Pille 6 15 21 1 RÖÖPSON Evert 3
5 NAHK Hando Heinar 8 23 23 2 TAMAS Kaili-Heda 2
R PETS Pille 3 26 35 12 METSANURM Kristjan R
6 ARUVÄLI Tanel 4 30 40 5 TAMAS Kaili-Heda 2
5 NAHK Hando Heinar 6 36 44 4 RÖÖPSON Evert 3
      D36 V44      

Bout 3 vs. 5: Orkla vs History & Heraldry Europe
# History & Heraldry Europe HS Score Score HS Orkla #
6 RANNAMAA Annika 4 4 5 5 MESILA-KAARMANN Laina 3
5 AUVÄÄRT Harry 6 10 7 2 ENGMANN Kati 1
4 VANARI Hendrik 2 12 15 8 MASLENNIKOV Sergei 2
R MESIMAS Mailis 4 16 19 4 ENGMANN Kati 1
4 VANARI Hendrik 4 20 24 5 MESILA-KAARMANN Laina 3
5 AUVÄÄRT Harry 2 22 30 6 MASLENNIKOV Sergei 2
4 VANARI Hendrik 7 29 32 2 ENGMANN Kati 1
R MESIMAS Mailis 1 30 40 8 LIIV Erkki R
5 AUVÄÄRT Harry 5 35 42 2 MESILA-KAARMANN Laina 3
      D35 V42      

Bout 4 vs. 2: Peetri kool vs Tunnetus
# Tunnetus HS Score Score HS Peetri kool #
6 PETS Pille 0 0 0 0 LOOST Riina 3
5 NAHK Hando Heinar 0 0 0 0 PALU Silver 1
4 ARUVÄLI Tanel 2 2 7 7 KAASIK-AASLAV Rainer 2
R LILLSAAR Elise 2 4 12 5 PALU Silver 1
4 ARUVÄLI Tanel 16 20 22 10 JAHIMAA Gerli R
5 NAHK Hando Heinar 5 25 30 8 KAASIK-AASLAV Rainer 2
4 ARUVÄLI Tanel 5 30 33 3 PALU Silver 1
R LILLSAAR Elise 5 35 40 7 KAASIK-AASLAV Rainer 2
5 NAHK Hando Heinar 10 45 42 2 JAHIMAA Gerli R
      V45 D42      


Poule #5
On piste 3-4  at 14:00
# 1 2 3 4 V V/M HS HR Ind
Rae veteranid II
RVII / EST
1 V45 D42 V39 2 0.67 126 112 +14
LagediSport
LS / EST
2 D32 D17 D40 0 0.00 89 134 -45
Peetri Jooksu Team
PJT / EST
3 V44 V44 V44 3 1.00 132 100 +32
Pipelife
PL / EST
4 D36 V45 D41 1 0.33 122 123 -1

Bout 1 vs. 4: Rae veteranid II vs Pipelife
# Pipelife HS Score Score HS Rae veteranid II #
6 DZIVAK Maksim 2 2 5 5 ESNAR Margus 3
5 KAASIK Jaanus 4 6 10 5 VELLERIND Anneli 1
4 UNDREST Kristin 1 7 15 5 ÕISPUU Ivar 2
6 DZIVAK Maksim 7 14 20 5 VELLERIND Anneli 1
R ROOS Lilia 3 17 25 5 ESNAR Margus 3
5 KAASIK Jaanus 5 22 28 3 ÕISPUU Ivar 2
R ROOS Lilia 0 22 28 0 VELLERIND Anneli 1
6 DZIVAK Maksim 9 31 33 5 ÕISPUU Ivar 2
5 KAASIK Jaanus 5 36 39 6 ESNAR Margus 3
      D36 V39      

Bout 2 vs. 3: LagediSport vs Peetri Jooksu Team
# Peetri Jooksu Team HS Score Score HS LagediSport #
6 JAIR Ergo 5 5 1 1 MAAL Raido 3
5 BEZRUKOVA Julia 4 9 3 2 SALUMÄE Bärbel 1
4 LIIVANDI Eero 5 14 8 5 MÄEKIVI Veiko 2
6 JAIR Ergo 4 18 11 3 SALUMÄE Bärbel 1
4 LIIVANDI Eero 7 25 12 1 MAAL Raido 3
5 BEZRUKOVA Julia 5 30 12 0 MÄEKIVI Veiko 2
4 LIIVANDI Eero 5 35 16 4 SALUMÄE Bärbel 1
6 JAIR Ergo 5 40 17 1 MÄEKIVI Veiko 2
5 BEZRUKOVA Julia 4 44 17 0 MAAL Raido 3
      V44 D17      

Bout 1 vs. 3: Rae veteranid II vs Peetri Jooksu Team
# Peetri Jooksu Team HS Score Score HS Rae veteranid II #
6 RAUDSEPP Merle 1 1 5 5 ESNAR Margus 3
5 BEZRUKOVA Julia 9 10 8 3 VELLERIND Anneli 1
4 JAIR Ergo 2 12 13 5 ÕISPUU Ivar 2
R LIIVANDI Eero 5 17 15 2 JAANSON Merilin R
4 JAIR Ergo 4 21 20 5 ESNAR Margus 3
5 BEZRUKOVA Julia 4 25 22 2 ÕISPUU Ivar 2
4 JAIR Ergo 7 32 27 5 JAANSON Merilin R
R LIIVANDI Eero 8 40 37 10 ÕISPUU Ivar 2
5 BEZRUKOVA Julia 4 44 42 5 ESNAR Margus 3
      V44 D42      

Bout 2 vs. 4: LagediSport vs Pipelife
# Pipelife HS Score Score HS LagediSport #
6 DZIVAK Maksim 5 5 2 2 SALUMÄE Bärbel 3
5 KAASIK Jaanus 5 10 7 5 MÄEKIVI Veiko 1
4 ROOS Lilia 3 13 14 7 TÕNISTE Renna 2
6 DZIVAK Maksim 7 20 15 1 MÄEKIVI Veiko 1
R UNDREST Kristin 5 25 18 3 SALUMÄE Bärbel 3
5 KAASIK Jaanus 2 27 25 7 TÕNISTE Renna 2
R UNDREST Kristin 6 33 30 5 MAAL Raido R
6 DZIVAK Maksim 6 39 34 4 TÕNISTE Renna 2
5 KAASIK Jaanus 6 45 40 6 SALUMÄE Bärbel 3
      V45 D40      

Bout 3 vs. 4: Peetri Jooksu Team vs Pipelife
# Pipelife HS Score Score HS Peetri Jooksu Team #
6 KAASIK Jaanus 4 4 4 4 BEZRUKOVA Julia 3
5 DZIVAK Maksim 2 6 8 4 JAIR Ergo 1
4 UNDREST Kristin 3 9 15 7 LIIVANDI Eero 2
6 KAASIK Jaanus 1 10 19 4 JAIR Ergo 1
R ROOS Lilia 1 11 25 6 BEZRUKOVA Julia 3
5 DZIVAK Maksim 6 17 30 5 LIIVANDI Eero 2
R ROOS Lilia 2 19 32 2 JAIR Ergo 1
6 KAASIK Jaanus 3 22 36 4 LIIVANDI Eero 2
5 DZIVAK Maksim 19 41 44 8 BEZRUKOVA Julia 3
      D41 V44      

Bout 1 vs. 2: Rae veteranid II vs LagediSport
# LagediSport HS Score Score HS Rae veteranid II #
6 SALUMÄE Bärbel 2 2 5 5 ESNAR Margus 3
5 TÕNISTE Renna 6 8 10 5 VELLERIND Anneli 1
4 MÄEKIVI Veiko 5 13 15 5 ÕISPUU Ivar 2
6 SALUMÄE Bärbel 5 18 20 5 VELLERIND Anneli 1
4 MÄEKIVI Veiko 1 19 25 5 ESNAR Margus 3
5 TÕNISTE Renna 2 21 30 5 ÕISPUU Ivar 2
R MAAL Raido 3 24 35 5 VELLERIND Anneli 1
6 SALUMÄE Bärbel 4 28 40 5 ÕISPUU Ivar 2
5 TÕNISTE Renna 4 32 45 5 ESNAR Margus 3
      D32 V45      


Poule #6
On piste 5-6  at 14:00
# 1 2 3 4 V V/M HS HR Ind
Karla küla
KK / EST
1 V45 V45 V45 3 1.00 135 54 +81
Rae vallavalitsus
RVV / EST
2 D27 V45 V45 2 0.67 117 122 -5
Tanker Sport
TS / EST
3 D15 D36 V45 1 0.33 96 129 -33
Kesarol
KSRL / EST
4 D12 D41 D39 0 0.00 92 135 -43

Bout 1 vs. 4: Karla küla vs Kesarol
# Kesarol HS Score Score HS Karla küla #
6 MARGUS Kevin 0 0 5 5 PAESÜLD Harles 3
5 ERICH Tanel 1 1 10 5 RAMMUL Brit 1
4 VÕSU Keidi 1 2 15 5 MARRANDI Toomas 2
6 MARGUS Kevin 4 6 17 2 RAMMUL Brit 1
4 VÕSU Keidi 0 6 25 8 PAESÜLD Harles 3
5 ERICH Tanel 0 6 30 5 MARRANDI Toomas 2
4 VÕSU Keidi 4 10 35 5 RAMMUL Brit 1
6 MARGUS Kevin 1 11 40 5 MARRANDI Toomas 2
5 ERICH Tanel 1 12 45 5 PAESÜLD Harles 3
      D12 V45      

Bout 2 vs. 3: Rae vallavalitsus vs Tanker Sport
# Tanker Sport HS Score Score HS Rae vallavalitsus #
6 LOORENS Epp 3 3 3 3 VÕRKLAEV Mart 3
5 METS Gaius 5 8 10 7 PAEKIVI Mari-Liis 1
4 ROOSO Jaagup 1 9 15 5 SARIK Madis 2
6 LOORENS Epp 4 13 17 2 LASN Kai R
4 ROOSO Jaagup 8 21 25 8 VÕRKLAEV Mart 3
5 METS Gaius 3 24 30 5 SARIK Madis 2
R KÄRNER Kaidi Kerli 3 27 35 5 LASN Kai R
6 LOORENS Epp 0 27 39 4 SARIK Madis 2
5 METS Gaius 9 36 45 6 VÕRKLAEV Mart 3
      D36 V45      

Bout 1 vs. 3: Karla küla vs Tanker Sport
# Tanker Sport HS Score Score HS Karla küla #
6 LOORENS Epp 0 0 5 5 PAESÜLD Harles 3
5 METS Gaius 4 4 9 4 RAMMUL Brit 1
4 KÄRNER Kaidi Kerli 1 5 15 6 MARRANDI Toomas 2
6 LOORENS Epp 2 7 20 5 RAMMUL Brit 1
4 KÄRNER Kaidi Kerli 1 8 25 5 PAESÜLD Harles 3
R ROOSO Jaagup 0 8 30 5 MARRANDI Toomas 2
4 KÄRNER Kaidi Kerli 3 11 35 5 RAMMUL Brit 1
6 LOORENS Epp 1 12 40 5 MARRANDI Toomas 2
R ROOSO Jaagup 3 15 45 5 PAESÜLD Harles 3
      D15 V45      

Bout 2 vs. 4: Rae vallavalitsus vs Kesarol
# Kesarol HS Score Score HS Rae vallavalitsus #
6 MARGUS Gladis 5 5 5 5 VÕRKLAEV Mart 3
5 ERICH Tanel 5 10 5 0 PAEKIVI Mari-Liis 1
4 VÕSU Keidi 3 13 15 10 SARIK Madis 2
6 MARGUS Gladis 4 17 18 3 LASN Kai R
4 VÕSU Keidi 5 22 25 7 VÕRKLAEV Mart 3
5 ERICH Tanel 4 26 30 5 SARIK Madis 2
4 VÕSU Keidi 1 27 35 5 PAEKIVI Mari-Liis 1
6 MARGUS Gladis 6 33 38 3 SARIK Madis 2
5 ERICH Tanel 8 41 45 7 VÕRKLAEV Mart 3
      D41 V45      

Bout 3 vs. 4: Tanker Sport vs Kesarol
# Kesarol HS Score Score HS Tanker Sport #
6 ERICH Tanel 2 2 5 5 ROOSO Jaagup 3
5 MARGUS Gladis 2 4 10 5 LOORENS Epp 1
4 VÕSU Keidi 6 10 15 5 METS Gaius 2
6 ERICH Tanel 5 15 20 5 KÄRNER Kaidi Kerli R
4 VÕSU Keidi 4 19 25 5 ROOSO Jaagup 3
5 MARGUS Gladis 4 23 30 5 METS Gaius 2
4 VÕSU Keidi 9 32 34 4 KÄRNER Kaidi Kerli R
6 ERICH Tanel 0 32 39 5 METS Gaius 2
5 MARGUS Gladis 7 39 45 6 ROOSO Jaagup 3
      D39 V45      

Bout 1 vs. 2: Karla küla vs Rae vallavalitsus
# Rae vallavalitsus HS Score Score HS Karla küla #
6 SARIK Madis 2 2 5 5 PAESÜLD Harles 3
5 VÕRKLAEV Mart 5 7 10 5 RAMMUL Brit 1
R LASN Kai 1 8 15 5 MARRANDI Toomas 2
6 SARIK Madis 6 14 18 3 RAMMUL Brit 1
R LASN Kai 4 18 25 7 PAESÜLD Harles 3
5 VÕRKLAEV Mart 1 19 30 5 MARRANDI Toomas 2
R LASN Kai 1 20 34 4 MARRANDI Nele R
6 SARIK Madis 4 24 40 6 MARRANDI Toomas 2
5 VÕRKLAEV Mart 3 27 45 5 PAESÜLD Harles 3
      D27 V45      


Round #2 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Rank Members Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 Team Järveküla KIVIMÄE Raul; KÕLL Kristi; PAPSTEL Kairi; PAUKKU Leho  TJ  EST  1.00  180  82  +98  Advanced
2 Karla küla MARRANDI Nele; MARRANDI Toomas; PAESÜLD Harles; RAMMUL Brit  KK  EST  1.00  135  54  +81  Advanced
3 Omniva EIDUKS Sandra; METSANURM Kristjan; RÖÖPSON Evert; TAMAS Kaili-Heda  OMN  EST  1.00  179  109  +70  Advanced
4 ABB 13  ALP Gerly; KARJA Kea; SARANTSUK German; SEPP Tarmo  ABB  EST  1.00  176  114  +62  Advanced
5 Veskitaguse 33  KUKK Kaisa; KUKK Urmas; NILISK Kenno; NILISK Kristiin  VT  EST  1.00  135  83  +52  Advanced
6 Peetri Jooksu Team 15  BEZRUKOVA Julia; JAIR Ergo; LIIVANDI Eero; RAUDSEPP Merle  PJT  EST  1.00  132  100  +32  Advanced
7 Aruheina OKKAS Gerly; STRIK Olle; TREI Evelin; TREI Indrek  AH  EST  0.75  149  118  +31  Advanced
8 Tallinna Vangla 21  LIITMÄE Raido; MAI Ivar; PÕHJALA Mai-Liis; TIGAVAS Janika  TLV  EST  0.75  152  157  -5  Advanced
9 Rae veteranid II 22  ESNAR Margus; JAANSON Merilin; ÕISPUU Ivar; VELLERIND Anneli  RVII  EST  0.67  126  112  +14  Advanced
10 Patika ARUNURM Kadri; PIHLAK Marius; VAIN Anneli; VAIN Margus  PTK  EST  0.67  116  106  +10  Advanced
11 Rae vallavalitsus 20  LASN Kai; VÕRKLAEV Mart; PAEKIVI Mari-Liis; SARIK Madis  RVV  EST  0.67  117  122  -5  Advanced
12 Peetri kool 14  JAHIMAA Gerli; KAASIK-AASLAV Rainer; LOOST Riina; PALU Silver  PEKO  EST  0.50  140  150  -10  Advanced
13 Rae Veteranid I ESNAR Anett; PUKK Siim; RAJA Tauri; VELLERIND Aveli  RVI  EST  0.50  128  141  -13  Advanced
14 Orkla 12  MASLENNIKOV Sergei; ENGMANN Kati; LIIV Erkki; MESILA-KAARMANN Laina  ORK  EST  0.50  123  144  -21  Advanced
15 Pipelife 27  DZIVAK Maksim; KAASIK Jaanus; ROOS Lilia; UNDREST Kristin  PL  EST  0.33  122  123  -1  Advanced
16 Rehnut 11  LEIB Meelis; LEIB Merike; LEIB Merle; VÄLIK Paula  RH  EST  0.33  110  124  -14  Advanced
17 Tanker Sport 29  KÄRNER Kaidi Kerli; LOORENS Epp; METS Gaius; ROOSO Jaagup  TS  EST  0.33  96  129  -33  Eliminated
18 Tunnetus 32  ARUVÄLI Tanel; LILLSAAR Elise; NAHK Hando Heinar; PETS Pille  TNTS  EST  0.25  158  170  -12  Eliminated
19 Rae Spordikeskus LAHERAND Taivo; KALM Kelly; KALM Toomas; SEPPEN Anneli  RSK  EST  0.25  144  166  -22  Eliminated
20 History & Heraldry Europe 24  AUVÄÄRT Harry; MESIMAS Mailis; RANNAMAA Annika; VANARI Hendrik  HHE  EST  0.25  147  174  -27  Eliminated
21 Jyrto 18  ADUSOO Marion; LEINUS Kristi; REINFELD Külli; TARIK Oliver  JY  EST  0.25  131  172  -41  Eliminated
22 Team Gutmann 23  GUTMANN Helen; GUTMANN Kaja; GUTMANN Indrek; GUTMANN Tarmo  TG  EST  0.25  136  178  -42  Eliminated
23 Tiim Vaida KOLLA Asner; KORINDT Berit; VOLMERSON Janno; VOLMERSON Kristi  TV  EST  0.25  125  171  -46  Eliminated
24 Peetri Selts 17  KÜBAR Helen; KÜBAR Rene; LÕHMUS Malvi; SUISALU Alvar  PS  EST  0.00  145  167  -22  Eliminated
25 Kesarol 26  ERICH Tanel; MARGUS Kevin; MARGUS Gladis; VÕSU Keidi  KSRL  EST  0.00  92  135  -43  Eliminated
26 LagediSport MAAL Raido; MÄEKIVI Veiko; SALUMÄE Bärbel; TÕNISTE Renna  LS  EST  0.00  89  134  -45  Eliminated
27 Rae küla 16  LEHTLA Karmen; KIMSTO Merko; SOONE Rain; TURVAS Eliis  RK  EST  0.00  80  128  -48  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 (Pl. 1-8) Semi-Finals Finals  
         
(1) Team Järveküla
TJ / EST
 
  (1) Team Järveküla
TJ / EST
 
(16) Rehnut
RH / EST
 
45 - 25
[Match Details] 
    (1) Team Järveküla
TJ / EST
 
(9) Rae veteranid II
RVII / EST
 
  45 - 44
[Match Details] 
  (8) Tallinna Vangla
TLV / EST
 
 
(8) Tallinna Vangla
TLV / EST
 
39 - 37
[Match Details] 
 
    (1) ABB
ABB / EST
 
(5) Veskitaguse
VT / EST
 
  45 - 39
[Match Details] 
  (5) Veskitaguse
VT / EST
 
   
(12) Peetri kool
PEKO / EST
 
45 - 29
[Match Details] 
   
    (4) ABB
ABB / EST
 
 
(13) Rae Veteranid I
RVI / EST
 
  39 - 30
[Match Details] 
 
  (4) ABB
ABB / EST
 
 
(4) ABB
ABB / EST
 
41 - 20
[Match Details] 
 
    (1) ABB
ABB / EST
 
(3) Omniva
OMN / EST
 
  45 - 33
[Match Details] 
  (3) Omniva
OMN / EST
 
   
(14) Orkla
ORK / EST
 
42 - 24
[Match Details] 
   
    (3) Omniva
OMN / EST
 
   
(11) Rae vallavalitsus
RVV / EST
 
  45 - 29
[Match Details] 
   
  (6) Peetri Jooksu Team
PJT / EST
 
     
(6) Peetri Jooksu Team
PJT / EST
 
40 - 31
[Match Details] 
     
    (2) Omniva
OMN / EST
 
 
(7) Aruheina
AH / EST
 
  45 - 41
[Match Details] 
 
  (7) Patika
PTK / EST
 
   
(10) Patika
PTK / EST
 
38 - 33
[Match Details] 
   
    (2) Karla küla
KK / EST
 
 
(15) Pipelife
PL / EST
 
  43 - 32
[Match Details] 
 
  (2) Karla küla
KK / EST
 
 
(2) Karla küla
KK / EST
 
45 - 32
[Match Details] 
 
   

Bronze Medal  
   
(4) Team Järveküla
TJ / EST
 
  (3) Karla küla
KK / EST
 
(3) Karla küla
KK / EST
 
45 - 41
[Match Details] 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) Tallinna Vangla
TLV / EST
 
  (5) Tallinna Vangla
TLV / EST
 
(5) Veskitaguse
VT / EST
 
Opponent withdrew
[Match Details] 
    (5) Peetri Jooksu Team
PJT / EST
 
(6) Peetri Jooksu Team
PJT / EST
 
  43 - 37
[Match Details] 
  (6) Peetri Jooksu Team
PJT / EST
 
 
(7) Patika
PTK / EST
 
42 - 28
[Match Details] 
 
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(8) -BYE- 
  (7) Patika
PTK / EST
 
(7) Patika
PTK / EST
 
 
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Rehnut
RH / EST
 
  (9) Rae veteranid II
RVII / EST
 
(9) Rae veteranid II
RVII / EST
 
45 - 31
[Match Details] 
    (9) Peetri kool
PEKO / EST
 
(12) Peetri kool
PEKO / EST
 
  45 - 42
[Match Details] 
  (12) Peetri kool
PEKO / EST
 
 
(13) Rae Veteranid I
RVI / EST
 
45 - 36
[Match Details] 
 
    (9) Aruheina
AH / EST
 
(14) Orkla
ORK / EST
 
  44 - 43
[Match Details] 
  (11) Rae vallavalitsus
RVV / EST
 
   
(11) Rae vallavalitsus
RVV / EST
 
45 - 44
[Match Details] 
   
    (10) Aruheina
AH / EST
 
 
(10) Aruheina
AH / EST
 
  43 - 36
[Match Details] 
 
  (10) Aruheina
AH / EST
 
 
(15) Pipelife
PL / EST
 
45 - 43
[Match Details] 
 
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) Rae veteranid II
RVII / EST
 
  (11) Rae veteranid II
RVII / EST
 
(11) Rae vallavalitsus
RVV / EST
 
43 - 39
[Match Details] 
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Rehnut
RH / EST
 
  (13) Rae Veteranid I
RVI / EST
 
(13) Rae Veteranid I
RVI / EST
 
45 - 23
[Match Details] 
    (13) Rae Veteranid I
RVI / EST
 
(14) Orkla
ORK / EST
 
  45 - 36
[Match Details] 
  (14) Orkla
ORK / EST
 
 
(15) Pipelife
PL / EST
 
43 - 41
[Match Details] 
 
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) Rehnut
RH / EST
 
  (15) Pipelife
PL / EST
 
(15) Pipelife
PL / EST
 
45 - 32
[Match Details] 
   

Table of 16, bout #1 of 8
# Rehnut HS Score Score HS Team Järveküla #
6 VÄLIK Paula 1 1 5 5 PAUKKU Leho 3
5 LEIB Meelis 5 6 10 5 KÕLL Kristi 1
4 LEIB Merike 4 10 15 5 KIVIMÄE Raul 2
6 VÄLIK Paula 5 15 20 5 KÕLL Kristi 1
4 LEIB Merike 1 16 25 5 PAUKKU Leho 3
5 LEIB Meelis 2 18 27 2 KIVIMÄE Raul 2
4 LEIB Merike 4 22 32 5 KÕLL Kristi 1
6 VÄLIK Paula 3 25 40 8 KIVIMÄE Raul 2
5 LEIB Meelis 0 25 45 5 PAUKKU Leho 3
      D25 V45      
Table of 16, bout #2 of 8
# Tallinna Vangla HS Score Score HS Rae veteranid II #
6 MAI Ivar 5 5 2 2 ESNAR Margus 3
5 LIITMÄE Raido 5 10 8 6 VELLERIND Anneli 1
4 TIGAVAS Janika 1 11 15 7 ÕISPUU Ivar 2
6 MAI Ivar 9 20 18 3 VELLERIND Anneli 1
4 TIGAVAS Janika 5 25 20 2 ESNAR Margus 3
5 LIITMÄE Raido 4 29 23 3 ÕISPUU Ivar 2
4 TIGAVAS Janika 4 33 25 2 VELLERIND Anneli 1
6 MAI Ivar 1 34 30 5 ÕISPUU Ivar 2
5 LIITMÄE Raido 5 39 37 7 ESNAR Margus 3
      V39 D37      
Table of 16, bout #3 of 8
# Peetri kool HS Score Score HS Veskitaguse #
6 JAHIMAA Gerli 5 5 4 4 NILISK Kristiin 3
5 KAASIK-AASLAV Rainer 5 10 7 3 KUKK Urmas 1
4 LOOST Riina 0 10 15 8 NILISK Kenno 2
6 JAHIMAA Gerli 8 18 20 5 KUKK Urmas 1
4 LOOST Riina 0 18 20 0 NILISK Kristiin 3
5 KAASIK-AASLAV Rainer 4 22 30 10 NILISK Kenno 2
4 LOOST Riina 5 27 33 3 KUKK Urmas 1
6 JAHIMAA Gerli 1 28 40 7 NILISK Kenno 2
5 KAASIK-AASLAV Rainer 1 29 45 5 NILISK Kristiin 3
      D29 V45      
Table of 16, bout #4 of 8
# ABB HS Score Score HS Rae Veteranid I #
6 SEPP Tarmo 2 2 0 0 RAJA Tauri 3
5 SARANTSUK German 8 10 0 0 ESNAR Anett 1
4 KARJA Kea 4 14 6 6 PUKK Siim 2
6 SEPP Tarmo 6 20 8 2 ESNAR Anett 1
4 KARJA Kea 5 25 11 3 RAJA Tauri 3
5 SARANTSUK German 5 30 11 0 PUKK Siim 2
4 KARJA Kea 4 34 14 3 ESNAR Anett 1
6 SEPP Tarmo 6 40 20 6 PUKK Siim 2
5 SARANTSUK German 1 41 20 0 RAJA Tauri 3
      V41 D20      
Table of 16, bout #5 of 8
# Orkla HS Score Score HS Omniva #
6 MASLENNIKOV Sergei 2 2 5 5 METSANURM Kristjan 3
5 MESILA-KAARMANN Laina 3 5 7 2 TAMAS Kaili-Heda 1
4 ENGMANN Kati 4 9 15 8 RÖÖPSON Evert 2
6 MASLENNIKOV Sergei 3 12 20 5 TAMAS Kaili-Heda 1
4 ENGMANN Kati 2 14 25 5 METSANURM Kristjan 3
5 MESILA-KAARMANN Laina 1 15 30 5 RÖÖPSON Evert 2
4 ENGMANN Kati 2 17 35 5 EIDUKS Sandra R
6 MASLENNIKOV Sergei 4 21 40 5 RÖÖPSON Evert 2
5 MESILA-KAARMANN Laina 3 24 42 2 METSANURM Kristjan 3
      D24 V42      
Table of 16, bout #6 of 8
# Peetri Jooksu Team HS Score Score HS Rae vallavalitsus #
6 JAIR Ergo 5 5 3 3 VÕRKLAEV Mart 3
5 BEZRUKOVA Julia 3 8 6 3 SARIK Madis 1
R RAUDSEPP Merle 3 11 11 5 PAEKIVI Mari-Liis 2
6 JAIR Ergo 7 18 13 2 SARIK Madis 1
R RAUDSEPP Merle 7 25 18 5 VÕRKLAEV Mart 3
5 BEZRUKOVA Julia 1 26 19 1 LASN Kai R
R RAUDSEPP Merle 3 29 26 7 SARIK Madis 1
6 JAIR Ergo 11 40 30 4 LASN Kai R
5 BEZRUKOVA Julia 0 40 31 1 VÕRKLAEV Mart 3
      V40 D31      
Table of 16, bout #7 of 8
# Patika HS Score Score HS Aruheina #
6 ARUNURM Kadri 2 2 5 5 TREI Indrek 3
5 PIHLAK Marius 2 4 6 1 STRIK Olle 1
4 VAIN Margus 3 7 8 2 OKKAS Gerly 2
6 ARUNURM Kadri 7 14 14 6 STRIK Olle 1
4 VAIN Margus 3 17 18 4 TREI Indrek 3
5 PIHLAK Marius 6 23 22 4 OKKAS Gerly 2
4 VAIN Margus 3 26 26 4 STRIK Olle 1
6 ARUNURM Kadri 4 30 29 3 OKKAS Gerly 2
5 PIHLAK Marius 8 38 33 4 TREI Indrek 3
      V38 D33      
Table of 16, bout #8 of 8
# Karla küla HS Score Score HS Pipelife #
6 MARRANDI Toomas 4 4 4 4 DZIVAK Maksim 3
5 PAESÜLD Harles 6 10 4 0 UNDREST Kristin 1
4 RAMMUL Brit 2 12 8 4 KAASIK Jaanus 2
6 MARRANDI Toomas 8 20 11 3 UNDREST Kristin 1
4 RAMMUL Brit 5 25 20 9 DZIVAK Maksim 3
5 PAESÜLD Harles 5 30 22 2 KAASIK Jaanus 2
4 RAMMUL Brit 4 34 26 4 UNDREST Kristin 1
6 MARRANDI Toomas 6 40 30 4 KAASIK Jaanus 2
5 PAESÜLD Harles 5 45 32 2 DZIVAK Maksim 3
      V45 D32      
Table of 8 (Pl. 1-8), bout #1 of 4
# Tallinna Vangla HS Score Score HS Team Järveküla #
6 TIGAVAS Janika 0 0 5 5 PAUKKU Leho 3
5 MAI Ivar 10 10 7 2 KÕLL Kristi 1
4 LIITMÄE Raido 3 13 11 4 KIVIMÄE Raul 2
6 TIGAVAS Janika 3 16 18 7 KÕLL Kristi 1
4 LIITMÄE Raido 4 20 24 6 PAUKKU Leho 3
5 MAI Ivar 3 23 27 3 KIVIMÄE Raul 2
4 LIITMÄE Raido 12 35 30 3 KÕLL Kristi 1
6 TIGAVAS Janika 0 35 40 10 KIVIMÄE Raul 2
5 MAI Ivar 9 44 45 5 PAUKKU Leho 3
      D44 V45      
Table of 8 (Pl. 1-8), bout #2 of 4
# ABB HS Score Score HS Veskitaguse #
6 SEPP Tarmo 3 3 5 5 NILISK Kenno 3
5 SARANTSUK German 7 10 8 3 KUKK Urmas 1
4 KARJA Kea 5 15 11 3 NILISK Kristiin 2
6 SEPP Tarmo 1 16 11 0 KUKK Urmas 1
4 KARJA Kea 6 22 19 8 NILISK Kenno 3
5 SARANTSUK German 6 28 21 2 NILISK Kristiin 2
4 KARJA Kea 0 28 21 0 KUKK Urmas 1
6 SEPP Tarmo 5 33 30 9 NILISK Kristiin 2
5 SARANTSUK German 6 39 30 0 NILISK Kenno 3
      V39 D30      
Table of 8 (Pl. 1-8), bout #3 of 4
# Peetri Jooksu Team HS Score Score HS Omniva #
6 BEZRUKOVA Julia 2 2 4 4 METSANURM Kristjan 3
5 JAIR Ergo 5 7 8 4 EIDUKS Sandra 1
4 LIIVANDI Eero 2 9 10 2 RÖÖPSON Evert 2
6 BEZRUKOVA Julia 0 9 10 0 EIDUKS Sandra 1
4 LIIVANDI Eero 4 13 18 8 METSANURM Kristjan 3
5 JAIR Ergo 6 19 25 7 RÖÖPSON Evert 2
4 LIIVANDI Eero 3 22 31 6 EIDUKS Sandra 1
6 BEZRUKOVA Julia 4 26 36 5 RÖÖPSON Evert 2
5 JAIR Ergo 3 29 45 9 METSANURM Kristjan 3
      D29 V45      
Table of 8 (Pl. 1-8), bout #4 of 4
# Karla küla HS Score Score HS Patika #
6 MARRANDI Toomas 5 5 2 2 PIHLAK Marius 3
5 PAESÜLD Harles 5 10 3 1 VAIN Margus 1
4 RAMMUL Brit 5 15 7 4 ARUNURM Kadri 2
6 MARRANDI Toomas 5 20 10 3 VAIN Margus 1
4 RAMMUL Brit 1 21 18 8 PIHLAK Marius 3
5 PAESÜLD Harles 9 30 24 6 ARUNURM Kadri 2
4 RAMMUL Brit 5 35 28 4 VAIN Margus 1
6 MARRANDI Toomas 5 40 28 0 ARUNURM Kadri 2
5 PAESÜLD Harles 3 43 32 4 PIHLAK Marius 3
      V43 D32      
Semi-Finals, bout #1 of 2
# ABB HS Score Score HS Team Järveküla #
6 SEPP Tarmo 3 3 4 4 PAUKKU Leho 3
5 SARANTSUK German 7 10 5 1 KÕLL Kristi 1
4 KARJA Kea 2 12 13 8 KIVIMÄE Raul 2
6 SEPP Tarmo 4 16 17 4 KÕLL Kristi 1
4 KARJA Kea 2 18 25 8 PAUKKU Leho 3
5 SARANTSUK German 12 30 28 3 KIVIMÄE Raul 2
4 KARJA Kea 5 35 32 4 KÕLL Kristi 1
6 SEPP Tarmo 5 40 37 5 KIVIMÄE Raul 2
5 SARANTSUK German 5 45 39 2 PAUKKU Leho 3
      V45 D39      
Semi-Finals, bout #2 of 2
# Karla küla HS Score Score HS Omniva #
6 MARRANDI Toomas 4 4 3 3 METSANURM Kristjan 3
5 PAESÜLD Harles 4 8 8 5 EIDUKS Sandra 1
4 RAMMUL Brit 1 9 12 4 RÖÖPSON Evert 2
6 MARRANDI Toomas 10 19 20 8 EIDUKS Sandra 1
4 RAMMUL Brit 2 21 25 5 METSANURM Kristjan 3
5 PAESÜLD Harles 1 22 29 4 RÖÖPSON Evert 2
4 RAMMUL Brit 6 28 35 6 EIDUKS Sandra 1
6 MARRANDI Toomas 6 34 40 5 RÖÖPSON Evert 2
5 PAESÜLD Harles 7 41 45 5 METSANURM Kristjan 3
      D41 V45      
Finals, bout #1 of 1
# Omniva HS Score Score HS ABB #
6 RÖÖPSON Evert 0 0 3 3 SARANTSUK German 3
5 METSANURM Kristjan 10 10 9 6 KARJA Kea 1
4 EIDUKS Sandra 0 10 12 3 SEPP Tarmo 2
6 RÖÖPSON Evert 10 20 19 7 KARJA Kea 1
4 EIDUKS Sandra 2 22 25 6 SARANTSUK German 3
5 METSANURM Kristjan 4 26 30 5 SEPP Tarmo 2
4 EIDUKS Sandra 4 30 35 5 KARJA Kea 1
6 RÖÖPSON Evert 1 31 40 5 SEPP Tarmo 2
5 METSANURM Kristjan 2 33 45 5 SARANTSUK German 3
      D33 V45      
Table of 8 (Pl. 9-16), bout #1 of 4
# Rae veteranid II HS Score Score HS Rehnut #
6 ESNAR Margus 5 5 4 4 LEIB Meelis 3
5 ÕISPUU Ivar 5 10 6 2 LEIB Merike 1
4 VELLERIND Anneli 5 15 12 6 VÄLIK Paula 2
6 ESNAR Margus 5 20 16 4 LEIB Merike 1
R JAANSON Merilin 2 22 19 3 LEIB Meelis 3
5 ÕISPUU Ivar 8 30 24 5 VÄLIK Paula 2
R JAANSON Merilin 5 35 27 3 LEIB Merike 1
6 ESNAR Margus 5 40 28 1 VÄLIK Paula 2
5 ÕISPUU Ivar 5 45 31 3 LEIB Meelis 3
      V45 D31      
Table of 8 (Pl. 9-16), bout #2 of 4
# Rae Veteranid I HS Score Score HS Peetri kool #
6 PUKK Siim 5 5 2 2 KAASIK-AASLAV Rainer 3
5 RAJA Tauri 5 10 9 7 JAHIMAA Gerli 1
4 ESNAR Anett 1 11 11 2 LOOST Riina 2
6 PUKK Siim 4 15 17 6 JAHIMAA Gerli 1
4 ESNAR Anett 4 19 25 8 KAASIK-AASLAV Rainer 3
5 RAJA Tauri 4 23 26 1 PALU Silver R
4 ESNAR Anett 6 29 33 7 JAHIMAA Gerli 1
6 PUKK Siim 1 30 38 5 PALU Silver R
5 RAJA Tauri 6 36 45 7 KAASIK-AASLAV Rainer 3
      D36 V45      
Table of 8 (Pl. 9-16), bout #3 of 4
# Rae vallavalitsus HS Score Score HS Orkla #
6 PAEKIVI Mari-Liis 3 3 5 5 MASLENNIKOV Sergei 3
5 SARIK Madis 5 8 8 3 ENGMANN Kati 1
4 VÕRKLAEV Mart 1 9 9 1 MESILA-KAARMANN Laina 2
R LASN Kai 3 12 10 1 ENGMANN Kati 1
4 VÕRKLAEV Mart 8 20 25 15 MASLENNIKOV Sergei 3
5 SARIK Madis 3 23 28 3 MESILA-KAARMANN Laina 2
4 VÕRKLAEV Mart 12 35 34 6 ENGMANN Kati 1
R LASN Kai 3 38 38 4 MESILA-KAARMANN Laina 2
5 SARIK Madis 7 45 44 6 MASLENNIKOV Sergei 3
      V45 D44      
Table of 8 (Pl. 9-16), bout #4 of 4
# Pipelife HS Score Score HS Aruheina #
6 KAASIK Jaanus 0 0 3 3 TREI Indrek 3
5 DZIVAK Maksim 5 5 9 6 STRIK Olle 1
4 ROOS Lilia 3 8 12 3 OKKAS Gerly 2
6 KAASIK Jaanus 2 10 15 3 STRIK Olle 1
R UNDREST Kristin 2 12 25 10 TREI Indrek 3
5 DZIVAK Maksim 9 21 29 4 OKKAS Gerly 2
R UNDREST Kristin 1 22 32 3 STRIK Olle 1
6 KAASIK Jaanus 8 30 38 6 OKKAS Gerly 2
5 DZIVAK Maksim 13 43 45 7 TREI Indrek 3
      D43 V45      
Table of 4 (Pl. 9-12), bout #1 of 2
# Peetri kool HS Score Score HS Rae veteranid II #
6 JAHIMAA Gerli 2 2 5 5 ESNAR Margus 3
5 KAASIK-AASLAV Rainer 5 7 10 5 VELLERIND Anneli 1
R PALU Silver 1 8 12 2 ÕISPUU Ivar 2
6 JAHIMAA Gerli 9 17 20 8 VELLERIND Anneli 1
R PALU Silver 3 20 25 5 ESNAR Margus 3
5 KAASIK-AASLAV Rainer 5 25 30 5 ÕISPUU Ivar 2
4 LOOST Riina 7 32 31 1 VELLERIND Anneli 1
6 JAHIMAA Gerli 8 40 39 8 ÕISPUU Ivar 2
5 KAASIK-AASLAV Rainer 5 45 42 3 ESNAR Margus 3
      V45 D42      
Table of 4 (Pl. 9-12), bout #2 of 2
# Aruheina HS Score Score HS Rae vallavalitsus #
6 OKKAS Gerly 3 3 5 5 SARIK Madis 3
5 TREI Indrek 7 10 10 5 PAEKIVI Mari-Liis 1
4 STRIK Olle 5 15 11 1 VÕRKLAEV Mart 2
6 OKKAS Gerly 2 17 13 2 PAEKIVI Mari-Liis 1
4 STRIK Olle 3 20 18 5 SARIK Madis 3
5 TREI Indrek 8 28 26 8 VÕRKLAEV Mart 2
4 STRIK Olle 5 33 30 4 PAEKIVI Mari-Liis 1
6 OKKAS Gerly 4 37 33 3 VÕRKLAEV Mart 2
5 TREI Indrek 6 43 36 3 SARIK Madis 3
      V43 D36      
Table of 2 (Pl. 9-10), bout #1 of 1
# Aruheina HS Score Score HS Peetri kool #
6 OKKAS Gerly 3 3 5 5 JAHIMAA Gerli 3
5 TREI Indrek 4 7 7 2 PALU Silver R
4 STRIK Olle 5 12 14 7 KAASIK-AASLAV Rainer 2
6 OKKAS Gerly 1 13 17 3 PALU Silver R
4 STRIK Olle 6 19 25 8 JAHIMAA Gerli 3
5 TREI Indrek 6 25 28 3 KAASIK-AASLAV Rainer 2
4 STRIK Olle 1 26 28 0 PALU Silver R
6 OKKAS Gerly 6 32 40 12 KAASIK-AASLAV Rainer 2
5 TREI Indrek 12 44 43 3 JAHIMAA Gerli 3
      V44 D43      
Bronze Medal, bout #1 of 1
# Karla küla HS Score Score HS Team Järveküla #
6 PAESÜLD Harles 4 4 4 4 PAUKKU Leho 3
5 MARRANDI Toomas 6 10 6 2 KÕLL Kristi 1
4 RAMMUL Brit 1 11 14 8 KIVIMÄE Raul 2
6 PAESÜLD Harles 9 20 19 5 KÕLL Kristi 1
4 RAMMUL Brit 3 23 25 6 PAUKKU Leho 3
5 MARRANDI Toomas 3 26 29 4 KIVIMÄE Raul 2
4 RAMMUL Brit 9 35 32 3 KÕLL Kristi 1
6 PAESÜLD Harles 5 40 36 4 KIVIMÄE Raul 2
5 MARRANDI Toomas 5 45 41 5 PAUKKU Leho 3
      V45 D41      
Table of 4 (Pl. 5-8), bout #1 of 2
# Veskitaguse HS Score Score HS Tallinna Vangla #
6 NILISK Kenno         PÕHJALA Mai-Liis 3
5 KUKK Urmas         LIITMÄE Raido 1
4 KUKK Kaisa         MAI Ivar 2
6 NILISK Kenno         LIITMÄE Raido 1
4 KUKK Kaisa         PÕHJALA Mai-Liis 3
5 KUKK Urmas         MAI Ivar 2
4 KUKK Kaisa         LIITMÄE Raido 1
6 NILISK Kenno         MAI Ivar 2
5 KUKK Urmas         PÕHJALA Mai-Liis 3
               
Table of 4 (Pl. 5-8), bout #2 of 2
# Patika HS Score Score HS Peetri Jooksu Team #
6 ARUNURM Kadri 3 3 5 5 JAIR Ergo 3
5 PIHLAK Marius 6 9 8 3 LIIVANDI Eero 1
4 VAIN Margus 1 10 13 5 BEZRUKOVA Julia 2
6 ARUNURM Kadri 4 14 16 3 LIIVANDI Eero 1
4 VAIN Margus 3 17 25 9 JAIR Ergo 3
5 PIHLAK Marius 1 18 29 4 BEZRUKOVA Julia 2
4 VAIN Margus 5 23 35 6 LIIVANDI Eero 1
6 ARUNURM Kadri 2 25 39 4 BEZRUKOVA Julia 2
5 PIHLAK Marius 3 28 42 3 JAIR Ergo 3
      D28 V42      
Table of 2 (Pl. 5-6), bout #1 of 1
# Peetri Jooksu Team HS Score Score HS Tallinna Vangla #
6 BEZRUKOVA Julia 2 2 5 5 MAI Ivar 3
5 JAIR Ergo 1 3 7 2 LIITMÄE Raido 1
4 LIIVANDI Eero 5 8 11 4 TIGAVAS Janika 2
6 BEZRUKOVA Julia 2 10 11 0 LIITMÄE Raido 1
4 LIIVANDI Eero 6 16 14 3 MAI Ivar 3
5 JAIR Ergo 5 21 17 3 TIGAVAS Janika 2
4 LIIVANDI Eero 14 35 34 17 LIITMÄE Raido 1
6 BEZRUKOVA Julia 0 35 35 1 TIGAVAS Janika 2
5 JAIR Ergo 8 43 37 2 MAI Ivar 3
      V43 D37      
Table of 2 (Pl. 11-12), bout #1 of 1
# Rae vallavalitsus HS Score Score HS Rae veteranid II #
6 PAEKIVI Mari-Liis 4 4 5 5 ESNAR Margus 3
5 SARIK Madis 6 10 8 3 VELLERIND Anneli 1
4 LASN Kai 2 12 15 7 ÕISPUU Ivar 2
6 PAEKIVI Mari-Liis 4 16 15 0 JAANSON Merilin R
4 LASN Kai 5 21 25 10 ESNAR Margus 3
5 SARIK Madis 7 28 30 5 ÕISPUU Ivar 2
4 LASN Kai 1 29 33 3 JAANSON Merilin R
6 PAEKIVI Mari-Liis 8 37 40 7 ÕISPUU Ivar 2
5 SARIK Madis 2 39 43 3 ESNAR Margus 3
      D39 V43      
Table of 4 (Pl. 13-16), bout #1 of 2
# Rae Veteranid I HS Score Score HS Rehnut #
6 PUKK Siim 2 2 1 1 LEIB Meelis 3
5 RAJA Tauri 6 8 2 1 LEIB Merike 1
4 ESNAR Anett 7 15 6 4 VÄLIK Paula 2
6 PUKK Siim 5 20 9 3 LEIB Merike 1
4 ESNAR Anett 5 25 15 6 LEIB Meelis 3
5 RAJA Tauri 5 30 15 0 VÄLIK Paula 2
4 ESNAR Anett 5 35 17 2 LEIB Merike 1
6 PUKK Siim 5 40 20 3 VÄLIK Paula 2
5 RAJA Tauri 5 45 23 3 LEIB Meelis 3
      V45 D23      
Table of 4 (Pl. 13-16), bout #2 of 2
# Pipelife HS Score Score HS Orkla #
6 KAASIK Jaanus 1 1 5 5 MASLENNIKOV Sergei 3
5 DZIVAK Maksim 8 9 10 5 ENGMANN Kati 1
4 UNDREST Kristin 1 10 13 3 MESILA-KAARMANN Laina 2
6 KAASIK Jaanus 1 11 14 1 ENGMANN Kati 1
4 UNDREST Kristin 6 17 25 11 MASLENNIKOV Sergei 3
5 DZIVAK Maksim 4 21 30 5 MESILA-KAARMANN Laina 2
4 UNDREST Kristin 4 25 32 2 ENGMANN Kati 1
6 KAASIK Jaanus 3 28 34 2 MESILA-KAARMANN Laina 2
5 DZIVAK Maksim 13 41 43 9 MASLENNIKOV Sergei 3
      D41 V43      
Table of 2 (Pl. 13-14), bout #1 of 1
# Orkla HS Score Score HS Rae Veteranid I #
6 MESILA-KAARMANN Laina 0 0 5 5 RAJA Tauri 3
5 MASLENNIKOV Sergei 10 10 8 3 ESNAR Anett 1
4 ENGMANN Kati 4 14 14 6 PUKK Siim 2
6 MESILA-KAARMANN Laina 2 16 17 3 ESNAR Anett 1
R LIIV Erkki 1 17 20 3 RAJA Tauri 3
5 MASLENNIKOV Sergei 7 24 30 10 PUKK Siim 2
4 ENGMANN Kati 1 25 31 1 ESNAR Anett 1
6 MESILA-KAARMANN Laina 2 27 33 2 PUKK Siim 2
5 MASLENNIKOV Sergei 9 36 45 12 RAJA Tauri 3
      D36 V45      
Table of 2 (Pl. 15-16), bout #1 of 1
# Pipelife HS Score Score HS Rehnut #
6 KAASIK Jaanus 5 5 3 3 LEIB Meelis 3
5 DZIVAK Maksim 5 10 5 2 LEIB Merike 1
4 ROOS Lilia 5 15 13 8 VÄLIK Paula 2
6 KAASIK Jaanus 5 20 16 3 LEIB Merike 1
4 ROOS Lilia 3 23 18 2 LEIB Meelis 3
5 DZIVAK Maksim 7 30 20 2 VÄLIK Paula 2
4 ROOS Lilia 4 34 22 2 LEIB Merike 1
6 KAASIK Jaanus 6 40 28 6 VÄLIK Paula 2
5 DZIVAK Maksim 5 45 32 4 LEIB Meelis 3
      V45 D32      

Final Results
Event finished at 21:31
Place Name Club(s) Country Members
1 ABB ABB  EST  Alp, Karja, Sarantsuk, Sepp 
2 Omniva OMN  EST  Eiduks, Metsanurm, Rööpson, Tamas 
3 Karla küla KK  EST  Marrandi, Marrandi, Paesüld, Rammul 
4 Team Järveküla TJ  EST  Kivimäe, Kõll, Papstel, Paukku 
5 Peetri Jooksu Team PJT  EST  Bezrukova, Jair, Liivandi, Raudsepp 
6 Tallinna Vangla TLV  EST  Liitmäe, Mai, Põhjala, Tigavas 
7 Patika PTK  EST  Arunurm, Pihlak, Vain, Vain 
8 Veskitaguse VT  EST  Kukk, Kukk, Nilisk, Nilisk 
9 Aruheina AH  EST  Okkas, Strik, Trei, Trei 
10 Peetri kool PEKO  EST  Jahimaa, Kaasik-Aaslav, Loost, Palu 
11 Rae veteranid II RVII  EST  Esnar, Jaanson, Õispuu, Vellerind 
12 Rae vallavalitsus RVV  EST  Lasn, Võrklaev, Paekivi, Sarik 
13 Rae Veteranid I RVI  EST  Esnar, Pukk, Raja, Vellerind 
14 Orkla ORK  EST  Maslennikov, Engmann, Liiv, Mesila-Kaarmann 
15 Pipelife PL  EST  Dzivak, Kaasik, Roos, Undrest 
16 Rehnut RH  EST  Leib, Leib, Leib, Välik 
17 Tanker Sport TS  EST  Kärner, Loorens, Mets, Rooso 
18 Tunnetus TNTS  EST  Aruväli, Lillsaar, Nahk, Pets 
19 Rae Spordikeskus RSK  EST  Laherand, Kalm, Kalm, Seppen 
20 History & Heraldry Europe HHE  EST  Auväärt, Mesimas, Rannamaa, Vanari 
21 Jyrto JY  EST  Adusoo, Leinus, Reinfeld, Tarik 
22 Team Gutmann TG  EST  Gutmann, Gutmann, Gutmann, Gutmann 
23 Tiim Vaida TV  EST  Kolla, Korindt, Volmerson, Volmerson 
24 Peetri Selts PS  EST  Kübar, Kübar, Lõhmus, Suisalu 
25 Kesarol KSRL  EST  Erich, Margus, Margus, Võsu 
26 LagediSport LS  EST  Maal, Mäekivi, Salumäe, Tõniste 
27 Rae küla RK  EST  Lehtla, Kimsto, Soone, Turvas